ولوو در نمایشگاه ژنو از نسل جدید V60 استیشن رونمایی می کند

خودروساز سوئدی قصد دارد تا در نمایشگاه خودرو ژنو ۲۰۱۸ از ششمین مدل جدید خود با عنوان ولوو V60 استیشن رونمایی کند.

0

به گزارش خودروبرتر، در طی چهارسال گذشته ولوو V60 استیشن ، ششمین مدل جدیدی است که از سوی این شرکت که بیشتر به خاطر ساخت خودروهای ایمن شهره است به بازار معرفی شده است که قرار است در نمایشگاه خودرو ژنو به صورت رسمی معرفی شود.

با اینکه فروش استیشن ها در بازار رو به کاهش است ولی به خاطر قانون نانوشته ای که وجود دارد خودروساز لوکسی که بخواهد در بازار جدی گرفته شود باید یک مدل استیشن نیز در سبد محصولات خود داشته باشد.

ولوو بسیار تلاش کرده است که با V60 نشان دهد که استیشن ها نیز میتوانند جذاب و چشمگیر باشند که البته این خودرو دارای طراحی مابین برادر بزرگتر V90 و البته شاسی بلند رویایی XC60  است که برای نخستین بار در طراحی استیشن ها با دو موتور هیبرید – الکتریکی به بازار عرضه خواهد شد تا به نوعی سابقه پرافتخاراین شرکت در ساخت خودروهای استیشن را نیز به ذهن ما بیاورد.

انواع نسخه های ولوو V60 استیشن

نخستین مدل T6 است که ترکیبی از یک موتور الکتریکی و یک موتور بنزینی است که دارای قدرت پیشرانه ۳۳۶ اسب بخاری بوده و در کنار آن مدل T8  قوی تر بوده و دارای قدرت پیشرانه ۳۸۶ اسب بخار است که هر دو مدل دو دیفرانسیل هستند.

در ضمن قرار است مدل استیشن که مدیران ولوو امیدوارند ۲۵ درصد فروش کلاس V60 را به خود اختصاص دهد دارای نسخه های بنزینی و دیزلی نیز خواهد بود که قدرت پیشرانه آنان بین ۱۴۷ تا ۳۰۶ اسب بخار است.

به خوبی می دانیم که ولوو در سری جدید محصولات خود تاکید خاصی بر لوکس بودن دارد تا بدین ترتیب شاهد همه امکانات نسخه استاندارد V60  در مدل استیشن نیز باشیم که با امکانات ایمنی و رفاهی و کیفیت ساخت بالا به رقیبی سرسخت برای مدل های مشابه برای آئودی و ب.ام.و باشد.

برچسب قیمت مدل استیشن از ۴۰ هزار یورو شروع شده و با سرویس جدید ولوو موسوم به اجاره خودرو شما میتوانید این خودرو را به صورت ماهیانه و با قیمت ۸۴۹ یورو اجاره هم کرد.

شایان توجه است که ولوو سال گذشته در حدود ۵۷۰ هزار خودرو در سراسر جهان به فروش رسانید که طبق اعلام مدیران این شرکت هدف گذاری فروش برای سال ۲۰۲۰ در حدود ۸۰۰ هزار خودرو خواهد بود.

در ضمن سود این شرکت با ۲۸ درصد افزایش نسبت به سال گذشته در سال ۲۰۱۷ به یک میلیارد و ۷۴۰ میلیون دلار رسیده است تا بالاترین سودی باشد که این شرکت در تاریخ خود به دست آورده است.

منبع gas2.org
مطالب مرتبط

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.