نیسان ژاپنی نخستین مدیرعامل زن در تاریخ خود را منصوب کرد

شرکت نیسان موتور مایرا گونزالس، رئیس فروش این خودروساز در مکزیک را به‌عنوان مدیرعامل  در مکزیک انتخاب کرد. او نخستین زنی است که مدیرعامل یکی از کارخانه‌های گروه خودروسازی شده است.

به گزارش آتوموتیو نیوز، خانم گونزالس 39 ساله در تاریخ اول ژوئیه کار خود را به عنوان مدیرعامل آغاز خواهد کرد. ایرتون کوسو، مدیرعامل 50 ساله فعلی در مکزیک به عنوان معاون دانگفنگ‌موتور و مدیرعامل شرکت«خودروهای سواری دانگفنگ نیسان»، شریک چینی منصوب شده است.

این در شرایطی است که گونزالس و کوسو به همراه یکدیگر موجب شده‌اند سهم این شرکت ژاپنی از بازار مکزیک به 26 درصد برسد که بالاترین سهم نیسان در کل بازارهای جهان به‌شمار می‌رود.

گونزالس نویسنده برنامه«بهبوداستانداردهای نمایندگی‌های فروش» است. هدف این برنامه ایجاد نمایندگی‌های فروش کارآمدتر و ارتقای امکانات است. نمایندگی‌های فروش در دیگر کشورها نیز این برنامه را اجرا می‌کنند.

تاریخچه نخستین مدیرعامل زن در نیسان:

– او در خانواده‌ای کاملا متوسط در شهر شیکاگو بزرگ شد و وقتی که فقط ۱۵ ساله بود شاهد طلاق و جدایی والدینش بود.
۲- خانواده رامتی چهار فرزند دارند و او بزرگ‌ترین فرزند خانواده است.
۳- تا پیش از جدایی والدین رامتی، مادرش خانه‌دار بود، اما بعد از آن او مجبور به‌کار در چند شرکت مختلف شد تا بتواند خانواده‌اش را پشتیبانی کند.
۴- مادر جینی همچنین در کالج شبانه شرکت می‌کرد و درس می‌خواند و به همین دلیل او زمان زیادی را برای مراقبت از خواهر و برادرهایش صرف می‌کرد.
۵- مادر رامتی به وضوح نقش الگویی برای او داشته است، تا جایی که او در مصاحبه‌ای می‌گوید: «او همه چیز را برای راحتی ما فدا می‌کرد. در روز درس می‌خواند و شب‌ها کار می‌کرد تا بتواند مدرک دانشگاهی‌اش را بگیرد. او هرگز گله و شکایتی نکرد. او همه‌چیز را برای ما فراهم می‌کرد و از همین‌جا بود که من فهمیدم هیچ مشکلی وجود ندارد که نتوان آن را حل کرد.»
۶- جینی رامتی با بورسیه و کمک هزینه دانشجویی شرکت General Motors به دانشگاه Northwestern رفت.
۷- او دو سال در شرکت General Motors کار کرد در همین مدت با «مارک آنتونی رامتی» همسرش آشنا شد و سپس در سال ۱۹۸۱ به استخدام IBM درآمد و به دیترویت در میشیگان رفت. او از آن زمان تاکنون در IBM بوده است.
۸- او معتقد است که کمک و حمایت همسرش – حتی در کارهای خانه- تاثیر زیادی در رشد کاری او داشته است و در این مورد می‌گوید: «همسرم همیشه با سهم عادلانه‌ای کارهای مختلف را به‌عهده می‌گیرد. فکر نمی‌کنم من تا حالا لباس‌هایش را اتو کرده باشم.»
۹- همسر رامتی اما از این تعاریف طفره می‌رود. هیچ‌کس نمی‌داند که کار اول او در شرکت General Motors چه بوده است. اغلب ما تنها می‌دانیم که همسر جینی رامتی در حال حاضر یک سرمایه‌گذار در یک شرکت نفتی است. رامتی گفته است که همسرش از اینکه نام خانوادگی‌اش را اشتباه تلفظ کنند واقعا عصبانی می‌شود.
۱۰- او عاشق کافی شاپ‌های استارباکس است، اما قهوه نمی‌نوشد. او عاشق نوشیدن چای است.

بیشتر بخوانید
نظرت رو بگو

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.