نسل جدید محبوبترین وانت آمریکایی معرفی شد

فورد نسل جدیدی از وانت اف-۱۵۰ خود را در برنامه‌ای که به طور زنده از شبکه‌های اجتماعی پخش شد، به نمایش گذاشت.

وانت های فورد از چه زمانی پرفروش بوده اند

وانت‌های سری اف از دهه هفتاد میلادی تا کنون پرفروش‌ترین وانت آمریکا و از دهه هشتاد میلادی تا کنون پرفروش‌ترین وسیله نقلیه در این کشور بوده است.

فورد F-150

خودروساز آمریکایی توانست در سال گذشته میلادی بیش از 900 هزار دستگاه از این خودرو به فروش برساند تا درآمدی در حدود 42 میلیارد دلار از این محل داشته باشد. فورد سال گذشته با فروش حدود ۹۰۰ هزار دستگاه از این ماشین، ۴۲ میلیارد دلار درآمد کسب کرد.

دنیس لیری، کمدین آمریکایی که مجری برنامه رونمایی فورد اف-۱۵۰ بود، در توصیف نسل جدید این وانت گفت “هیچ چیزی آمریکایی‌تر از یک وانت نیست که کار را راه می‌اندازد” و “حالا که آمریکا بیش از همیشه کار نکرده دارد، بهترین وانت آمریکا بهتر شده است.”

اف-۱۵۰ از نظر ظاهری تغییر زیادی نکرده و تنها چراغ‌ها و گلگیر نسبت به قبل عوض شده است. اما اتاق ماشین به طور کامل متحول شده و فن‌آوری‌هایی به آن اضافه شده که به گفته کارخانه تاکنون در هیچ وانتی دیده نشده است.

نسل جدید فورت F-150 همانند یک خودرو خودران

فورد می‌گوید وانتش در بیش از ۱۶۰ هزار کیلومتر بزرگ‌راه در پنجاه ایالت آمریکا تقریبا به طور خودران حرکت می‌کند.

بخش‌های مختلف خودرو را می‌توان از طریق نمایشگر لمسی ۱۲/۳ اینچی که در داشبورد قرار دارد کنترل کرد. امکان سفارشی دیگر در این ماشین صندلی‌هایی است که به طور کامل خوابیده و شبیه یک تخت می‌شود.

فضای بین دو صندلی جلوی ماشین هم به یک میز کوچک تبدیل می‌شود که می‌توان روی آن لپ‌تاپ گذاشت. ماشین ژنراتور خود را دارد که می‌توان از آن برای وسایل و ابزار برقی نیرو گرفت و از در قسمت بار هم می‌توان به عنوان میز کار استفاده کرد.

جزییات فنی نسل جدید اف-۱۵۰ هنوز اعلام نشده است، اما فورد اعلام کرده که برای اولین بار این وانت را با قوای محرکه هیبرید به بازار عرضه خواهد کرد و قرار است تا دو سال دیگر مدل کاملا الکتریکی آن را بسازد.

قیمت فورد اف-۱۵۰ از حدود سی هزار دلار شروع شده و گران‌ترین مدل بیش از ۷۵ هزار دلار قیمت دارد. به طور میانگین وانت‌های اف-۱۵۰ حدود ۵۰ هزار دلار فروخته می‌شود.

نسل جدید اف-۱۵۰ در شرایطی به بازار عرضه می‌شود که فورد روزهای سختی را پشت سر می‌گذارد. دومین خودروساز بزرگ آمریکا می‌گوید در سه ماه دوم سال میلادی پنج میلیارد دلار ضرر خواهد کرد و برای جبران این ضرر چشم امیدش به ادامه محبوبیت این وانت است.

بیشتر بخوانید
نظرت رو بگو

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.