ماشین خودران گوگل نشانه‌های دست دوچرخه‌سواران را درک می‌کند

گوگل چندی است که شروع به آزمایش خودروهای خودران یا همان خود راننده نموده است و روزبه‌روز نیز فناوری این خودروها را به‌روز می‌کند.

0

پایگاه اطلاع‌رسانی خودروبرتر: به‌عنوان‌مثال چندی پیش این شرکت نرم‌افزار جدیدی به نام  “Google Chauffeur” را به این مجموعه افزود که به‌صورت خودکارمی آموزد که باید چه زمانی بوق را به نشانه شادی و… با شدت و فرکانس مناسب به صدا دربیاورد.

در حال حاضر با توجه به آخرین گزارش گوگل، این خودروها می‌توانند نشانه‌ها و سیگنال‌های دست یک دوچرخه‌سوار را به‌عنوان قصد برای تغیر مسیر و .. شناسایی کنند.

فراتر از آن اینکه راننده می‌تواند مرحله‌به‌مرحله سیگنال را به یاد داشته باشد و در نوبت بعدی واکنش منطقی‌تری داشته و در حقیقت یادگیری داشته باشد.

در این گزارش اشاره‌شده است با توجه به اینکه خودرو دارای دید ۳۶۰ درجه است حتی در تاریکی مطلق نیز دوچرخه‌سواران در ایمنی کامل خواهند بود.

با استفاده از یک مسیر آزمون خصوصی، این سیستم خودکار به تشخیص بسیاری از پیرابندهای مخصوص و رنگارنگ به همراه چرخ‌های بزرگ ، دوچرخه با صندلی‌های کودک، دوچرخه‌های پشت سرهم و دوچرخه‌های عجیب‌وغریب است.

مهم‌تر اینکه خودروهای خودران گوگل به‌هیچ‌عنوان دوچرخه سواران را درزمانی که در مرکز خط در حال رانندگی، حتی اگر به لحاظ فنی فضای کافی برای عبور وجود داشته باشد را تحت‌فشار قرار نخواهند داد.

البته دوچرخه‌سواران و رانندگان دارای سابقه طولانی به اشتراک‌گذاری نیستند و حتی اگر دوچرخه‌سواران به‌طور چشمگیری افزایش‌یافته باشند ولی در سال ۲۰۱۴ میلادی بیش از ۵۰ هزار دوچرخه‌سوار مجروح و بیش از ۷۲۰ نفر نیز کشته‌شده‌اند.

به‌هرحال ارتباط بین عابریان و خودروهای خودران و چگونگی برقراری آن‌یک مانع اصلی برای معرفی خودروهای خودران به بازارهای مصرف است.

چندی پیش نیز اعلام شد که یک راننده در هنگام رانندگی با تسلا و در حالت خودکار نیمه‌مستقل در یک تصادف کشته‌شده است و سازمان ملی ایمنی بزرگراه‌های آمریکا یا همان NHTSA  نیز تحقیقاتی را در این مورد آغاز نموده است.

مطالب مرتبط

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.