بی.ام.دبلیو در پی توسعه خودرو بدون راننده با همکاری اینتل

پایگاه اطلاع رسانی خودروبرتر:شرکت بی.ام.دبلیو با همکاری دو کمپانی فناوری‌های پیشرفته در پی ساخت خودروی بدون راننده است. خودروی بدون راننده و لوکس بی‌ام‌و قرار است تا ۲۰۲۱ تولید شود. گفته می‌شود دهه‌ی آینده دهه‌ی خودروهای بدون راننده خواهد بود.

خبرگزاری رویترز خبر داد که بی‌ام‌و قصد دارد در همکاری با دو شرکت موبایل‌آی (Mobileye) و اینتل (Intel) خودروهایی تولید کند که نیاز به راننده نداشته باشند.
همکاری بی.ام.دبلیو با شرکت‌های فعال در زمینه فناوری‌های اطلاعاتی ظاهرا به منظور مجهز کردن خودروهای بدون راننده به سیستم رفلکس‌های هوشمند انجام خواهد گرفت. تحلیل‌گران دهه‌ی آینده‌ی میلادی را دهه‌ی خودروهای بی راننده می‌دانند.
این سه شرکت بزرگ فعال در زمینه‌های خودروسازی و تکنولوژی قرار است جمعه نشستی خبری درباره همکاری قریب‌الوقوع خود داشته باشند. در این نشست خبری قرار است هارالد کرویگر، رئیس بی‌ام‌و، برایان کرتزانیش، مدیرعامل اینتل و آمنون شاشوآ، از روسای موبایل‌آی، شرکت کنند.

به نظر می‌رسد کمپانی‌های بزرگ خودروسازی نظیر بی.ام.دبلیو با همکاری شرکت‌های تکنولوژی می‌خواهند علیه غول‌های سیلیکون ولی نظیر کمپانی‌های اپل، گوگل و تسلا که پیشاپیش قصد خود را برای ورود به بازار خودروهای بدون راننده فاش کرده‌اند قیام کنند. کمپانی بی‌ام‌و در نخستین روزهای ماه جاری میلادی خبر داده بود که در پی ساخت خودروی بدون راننده‌ی لوکسی است که تا ۲۰۲۱ به بازار وارد خواهد شد.

بر اساس تحلیل‌ها قرار است کمپانی اینتل واحد پردازنده‌ی مرکزی مورد نیاز در خودرو را برای ارتباط اجزای بی‌شمار خودرو با نرم‌افزار‌های کمپانی موبایل‌آی ارایه کند. اینتل بزرگ‌ترین کمپانی جهان در زمینه تولید سخت‌افزارهای کامپیوتری است. موبایل‌آی نیز یکی از بزرگ‌ترین تولیدکننده‌های سنسورهای دارای دوربین است که از آن‌ها برای تشخیص دیگر خودروها یا عابران در خودروهای نسل جدید استفاده می‌شود. پیش‌بینی می‌شود محصولات این شرکت برای برخورداری از امکان نقشه‌خوانی و تصمیم‌گیری اتوماتیک ارتقا یابند.

بیشتر بخوانید
نظرت رو بگو

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.