قرارداد تجاری و سواری با بنز ‌نیمه نخست سال95 امضا می شود

در این مجمع و پس از شمارش آرای صاحبان سهام، تركیب حقوقی هیات مدیره جدید ایران خودرو متشكل از پنج شركت تعیین شد كه این شركت های به زودی نماینده خود جهت حضور در جلسات هیات مدیره را معرفی خواهند كرد.

0

پایگاه اطلاع رسانی خودروبرتر:  با پایان یافتن دوره فعالیت هیات مدیره شركت ایران خودرو در روز بیست و یكم اسفندماه، مجمع عمومی عادی این شركت به طور فوق العاده صبح روز بیست و دوم اسفندماه با حضور بیش از 76درصد سهامداران در سالن اجتماعات شركت ساپكو برگزار و انتخابات جهت تعیین هیات مدیره برای دوره جدید برگزار شد.

در این جلسه و پس از اتمام رای گیری، مهندس هاشم یكه زارع، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو طی سخنانی به ارائه گزارشی از عملكرد و شرایط فعلی این خودروساز پرداخت.

مهندس یكه زارع اظهاركرد: دو سال و نیم پیش كه تیم مدیریتی جدید وارد ایران خودرو شد،‌ این شركت با مشكلات عدیده ای در حوزه های مختلف از جمله بدهی به بانك ها و قطعه سازان، تولید خودرو با كمبود قطعه و … رو به رو بود اما با تلاش و برنامه ریزی موفق شدیم تولید را در نیمه دوم سال 92 نسبت به نیمه نخست دو برابر افزایش دهیم.

وی افزود: با برنامه ریزی های صورت گرفته موفق شدیم در سال 93 شركت را از حالت بحران خارج كرده و موفق شدیم پس از سال ها آن را از حالت زیان دهی به یك شركت سودده تبدیل كنیم.

مهندس یكه زارع با بیان اینكه به عنوان مدیرعامل باید منافع سه گروه پرسنل و كاركنان،‌ مصرف كنندگان و سهامداران را در نظر بگیرم، افزود: مدیرعامل نماینده همه سهامداران عمومی و عمده شركت است و وظیفه دارد منافع تمامی سهامداران را در نظر بگیرد.

وی در ادامه به برنامه های گروه صنعتی ایران خودرو برای توسعه محصول اشاره كرد و افزود: در پروسه توسعه محصولات در دو بخش همكاری های بین المللی و توانمندی های داخلی پیش رفته ایم.

مهندس یكه زارع به مرور اقدامات ایران خودرو در دور تازه همكاری با شركای خارجی پرداخت و گفت: به دلیل سابقه همكاری با شركت پژو، مذاكره با این شركت را البته با رویكردی كاملا متفاوت با گذشته در دستور كار قرار دادیم كه نتیجه یكسال و نیم مذاكره،‌ به انعقاد قراردادی منجر شد كه طی آن منافع كشور و ایران خودرو به درستی و به صورت كامل در نظر گرفته شده است.

وی افزود: رنو نیز شریك دیگری است كه سابقه همكاری با خودروسازان ایرانی را در پرونده دارد و هم اكنون نیز با شركت دیگری در حال مذاكره است. پس از پایان مذاكرات آنها، ما با رویكرد و استراتژی مشخص با آنها مذاكره خواهیم كرد كه در صورت توافق، از تولیدات مشترك با رنو نیز در سبد محصولات ایران خودرو استفاده خواهیم كرد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو به همكاری با شركت های ژاپنی نیز اشاره كرد و گفت: در سال های گذشته با شركت سوزوكی فقط روی محصول ویتارا همكاری داشته ایم اما قصد داریم تولید محصولات دیگری از این خودروساز مانند سوئیفت، ویتارای جدید و سیاز را نیز به انجام برسانیم.

به گفته مهندس یكه زارع،‌ ایران خودرو با یك شركت دیگر ژاپنی هم در حال مذاكره است و احتمال دارد این شركت نیز یكی از شركای آسیای شرقی ایران خودرو باشد.

وی به مرور جزئیاتی از توافق نامه با شركت مرسدس بنز در دو حوزه خودروهای تجاری و سواری نیز پرداخت و گفت: توافق نامه فعلی در نیمه نخست سال آینده به امضای قرارداد منجر خواهد شد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو به انجام مذاكرات جدی با یک خودروساز ایتالیایی نیز اشاره كرد و افزود: در صورتی كه همه چیز طبق برنامه ریزی ها پیش برود، به زودی با این شرکت نیز به مرحله امضای قرارداد خواهیم رسید و این قرارداد در سطحی فراتر از قرارداد همكاری با پژو خواهد بود.

مهندس یكه زارع تكیه بر توانمندی داخلی به ویژه اقداماتی كه در مركز تحقیقات در حال انجام است را رویكرد اصلی و حتی مهم تر از همكاری های بین المللی ایران خودرو توصیف كرد و گفت: به عنوان مثال محصول پروژه «ایكس409» كه سال آینده با برند ایران خودرو وارد بازار خواهد شد، علاوه بر اینكه محصولات چینی را پشت سر می گذارد، توانائی رقابت با محصولات كره ای و حتی اروپائی را نیز دارد.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
مطالب مرتبط

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.