نکات بسیار مهم در مورد کثیفی صافی بنزین

صافی بنزین در مسیر سوخت رسانی خودرو به موتور خودرو قرار گرفته است و وظیفه اصلی آن جلوگیری از ورود آلودگی و کثیفی بنزین به موتور خودرو است.

نکات مهم در مورد مشکل داشت صافی بنزین

اگر صافی بنزین خودرو مشکل داشته باشد با استارت اول خودرو بد روشن شده و یا دیر روشن میشود و در اکثر مواقع ماشین پت پت میکند.

یکی دیگر از نشانه های کثیفی این است که در سر بالایی ها با افت شتاب خودرو مواجه میشویم و در اکثر مواقع احساس میکنیم به اصطلاح ماشین جان و قدرت ندارد.

در ضمن کثیف بودن صافی بنزین باعث کثیفی و گرفتگی سوزن انژکتور و در نهایت لرزش خودرو خواهد شد.

در برخی موارد نیز شاهد صدای عجیب پمپ بنزین هستیم زیرا پمپ بنزین قصد دارد تا با فشار بنزین را وارد محفظه احتراق کند ولی کثیفی بنزین مانع از این موضوع شده و باعث بروز این صدای عجیب و غریب میشود.

یکی دیگر از مشکلاتی که برای بسیاری از رانندگان پیش میاد احساس سکته کردن خودرو در هنگام حرکت هست که همان قطع شدن لحظه ای سوخت رسانی به موتور خودرو و یا قطع و وصل شدن لحظه ای برق خودرو است.

برای رفع این مشکل در خودروهای بنزینی و گازی چک کردن صافی بنزین هست و بعد از آن باید به بررسی سیم کشی کویل و وایر شمع ها و خود شمع ها بپردازیم و در مورد خودروهای گاز سوز وقتی در هنگام شتاب گیری فقط بر روی گاز گیر میکند به احتمال بسیار زیاد مشکل از رگلاتور ماشین بوده و باید چک شود.

بیشتر بخوانید
نظرت رو بگو

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 دیدگاه
  1. سعید ناصری می گوید

    با سلام خدمت شما استادان عزیز که بدون هیچ گونه چشم داشتی به مردم خدمت میکنید دوستتان درد نکند و این خدمات به هموطنان نزدخدا بی پاداش نخواهد بود و شماها همیشه سربلند هستید در جامعه و همیشه نزد خداوند سرافراز خواهید بود، چرا که در جامعه ما همچون افرادی کم گیر میاد خلاصه دیگر مزاحم وقت شما نمی شوم ممنون متشکرم

نظرت رو بگو

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.