از سریع ترین کوروت تاریخ رونمایی شد

خودروساز آمریکایی شورلت از مدل هیبرید کوروت ائی ری هیبرید رونمایی کرده که مصادف با هفتادمین سال عرضه کوروت نیز است و البته سریع ترین کوروت تاریخ نیز که تاکنون رونمایی شده است.

کوروت یکی از مشهورترین ماشینهای آمریکایی است و به پورشه آمریکا مشهور است. اولین مدل کوروت در سال ۱۹۵۳ به بازار آمد و تاکنون هشت نسل از آن ساخته شده است. نسل هشتم که دو سال پیش به بازار آمد، برای اولین بار با موتوری ساخته شده که پشت صندلی راننده است.

مشخصات فنی سریع ترین کوروت تاریخ

مدل جدید کوروت علاوه بر موتور هشت سیلندر بنزینی، یک موتور الکتریکی در جلو دارد که نیرویش را به چرخهای جلو منتقل میکند. ترکیب این دو موتور ۶۵۵ اسب بخار نیرو تولید میکند که برخلاف مدلهای پیشین کوروت به هر چهار چرخ منتقل می‌شود.

در همین باره

اضافه شدن گشتاور موتور الکتریکی و انتقال نیرو به هر چهار چرخ کنترل ماشین روی جادههای لغزنده را بهتر می‌کند. شورلت می‌گوید ماشین برای چهار فصل مناسب است و رانندگان نباید از جاده‌های یخزده نگران باشند.

تاثیر مهم اضافه شدن موتور الکتریکی در شتاب ماشین است. شتاب صفر تا ۶۰ مایل در ساعت (۹۶ کیلومتر در ساعت) ماشین دو و نیم ثانیه است. کارخانه می‌گوید ئی-ری مسیر یکچهارم مایل (۴۰۲ متر) را می‌تواند در ۱۰.۵ ثانیه طی کند. این اعداد بهتر از برخی مدلهای اسپرت پورشه ۹۱۱ است.

ظاهر این مدل نسبت به مدلهای معمولی کوروت اسپرتتر است. عرض ماشین ۹ سانتیمتر بیشتر شده تا برای لاستیکهای پهن‌تر جا باز شود. طرح سپرها هم عوض شده تا ماشین از مدلهای دیگر کوروت متفاوت باشد.

باتری کوچکی که به موتور الکتریکی ائی-ری نیرو می‌دهد، بین دو صندلی قرار دارد. ماشین می‌تواند تا حداکثر سرعت ۷۰ کیلومتر در ساعت فقط با نیروی باتری حرکت کند.

شورلت می‌گوید ئی-ری اولین قدم کارخانه برای ساخت یک مدل کاملا الکتریکی از این ماشین اسپرت است. با این حال شورلت هنوز زمانی برای عرضه کوروت الکتریکی اعلام نکرده است. قیمت پایه شورلت کوروت ائی-ری کمی بیشتر از ۱۰۴ هزار دلار است. قیمت پایه گرانترین مدل این ماشین ۱۲۲ هزار دلار اعلام شده است.

بیشتر بخوانید
نظرت رو بگو

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.