هر آنچه درباره نسل جدید سوپراسپرت ب.ام.و Z4 میدانیم + تصاویر

خودروساز ژاپنی تویوتا در نمایشگاه خودرویی ژنو 2018 اجازه داد تا اولین نگاه‌ها را به خودروی مسابقه‌ای سوپرا  بیندازیم، اینک ب‌ام‌و برنامه‌ای مشابه را برای برادر سوپرا یا همان نسل جدید Z4  در نظر دارد.

به گزارش خودروبرتر ، نسل جدید Z4  در تابستان سال جاری در یک رویداد به تنهایی معرفی خواهد شد و تنها چند ماه بعد می‌توانیم این خودرو را با آب و تاب در نمایشگاه خودرویی پاریس ببینیم. اکتبر نیز زمان مناسبی است تا یکی از نسخه‌های واقعی این خودرو را در جهان در زیر پای خود برانید.

یکی از مدیران داخلی ب‌ام‌و در این خصوص گفت: با وجود اینکه نسل جدید Z4 در نمایشگاه بزرگی مانند پاریس 2018 به نمایش درمی‌آیند، برنامه داریم آن را  به شکلی انحصاری و جداگانه و قبل از رویداد پاریس معرفی‌ کنیم.

سوپرا تویوتا تنها در قالب یک کوپه ارائه می‌شوند اما z4 ب‌ام‌و از این لحاظ با این خودروهای تمایز زیادی دارند.  خودروهای z4 تنها به شکل رودستر ارائه خواهند شد. z4 جدید در کلاس رقابتی  جگوار “اف- تایپ”، مرسدس بنز SLC، پورشه باکستر 718 قرار می‌گیرد و همتای ژاپنی آن یعنی سوپرا باید بتواند از پس  پورشه کیمن 718 برآید.

انواع پیشرانه نسل جدید Z4

نسل جدید Z4 در دو مدل 4 یا 6 سیلندر ساخته می‌شود. نسخه‌های پایه خودرو با یک موتور 2 لیتری با خروجی تقریبی 200 اسب‌بخار مجهز می‌شوند و احتمالا در خارج از آمریکا عرضه خواهد شد.

در قاره آمریکای شمالی احتمالا یک نسخه 2 لیتری با توان 250 اسب‌بخار ارائه می‌شود. یک موتور توربوشارژ 3 لیتری و قدرتمندتر نیز در این خودرو مورد استفاده قرار خواهد گرفت که براساس شایعات قدرت آن به 340 تا 390 اسب‌بخار می‌رسد.

البته این نکته که تمام ب‌ام‌و Z4 ها دوکلاچه با گیربکس خودکار ارائه می‌شوند، یا آلمان‌ها تلاش دارند برای حفظ هویت خود و فاصله از تویوتا نسخه‌های دستی را نیز با Z4 سامانه انتقال قدرت دستی را عرضه کنند در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

منبع topgear.com
بیشتر بخوانید
نظرت رو بگو

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.