چرا مرسدس بنز پیکاپ AMG را هیچ وقت تولید نمی‌کند؟

 حال با وعده‌های مرسدس بنز برای عرضه این خودرو، انتظاراتی هم برای نسخه AMG بوجود آمده تا مخاطبان وانتی قوی‌تر و سریع‌تر داشته باشند، اما در جواب به صراحت اعلام کرده که هیچگونه برنامه‌ای برای تولید نسخه AMG در دستور کار ندارد. حال اخیرا “توبیاس مورس” رییس بخش AMG مرسدس بنز به تشریح دلایل آن پرداخته است.
اولین و مهم‌ترین دلیلی که توبیاس مورس مدیر عامل خودروساز آلمانی به آن اشاره داشته، نبود بازار همگانی برای خرید مرسدس بنز X کلاس است که همین مورد توجیه برای ساخت مدل‌های AMG را بسیار پایین می‌آورد. البته از بازار استرالیا تقاضای خوبی شده است، ولی خب بازار استرالیا تنها بخش کوچکی از بازارهای جهانی را تشکیل داده که در تجزیه و تحلیل‌های مرسدس بنز و AMG با اهداف جهانی نمی‌گنجد.
دومین دلیل هم می‌تواند مربوط به خود  X کلاس باشد. چون از اول یک بنز خالص نبوده و بر مبنای پلتفرم نیسان ناوارا توسعه پیدا کرده است. پس هرچقدر هم مرسدس بنز سعی بر تغییر این خودرو داشته باشد، همچنان یک نیسان ناوارای کوچک در باطن این خودرو وجود خواهد داشت که قطعا محدودیت‌هایی برای AMG به وجود خواهد آورد.
آخرین دلیل هم از دید توبیاس مورس، می‌تواند ناسازگاری برند AMG با نام گذاری خودروی وانت مرسدس بنز باشد، زیرا در این مورد مرسدس بنز به طور کلی کار کرده و از نام X کلاس بدون پسوند عددی استفاده کرده است، چون معمولا AMG محصولات را با کدهای خاص همچون S63 AMG و یا E65 AMG ویرایش می‌کند که برای وانت X کلاس مرسدس بنز با یک نامگذاری کلی امکان پذیر نیست.
البته AMG در طراحی  X کلاس عقب نشینی نکرده است و اگر یادتان باشد همزمان دو مدل خودروی X کلاس معرفی شد که یکی از آنان ویژگی‌های استاندارد داشته و دیگری با چهره‌ای اسپرت‌تر و ارتفاعی بیشتر معرفی شده بود. باید در این مورد بگوییم که نسخه اسپرت X کلاس با ارائه یک کیت بدنه اسپرت، کار متخصصان AMG بوده که در این مقاله پیشرانه‌های مخصوص AMG مد نظر بوده است.
بیشتر بخوانید
نظرت رو بگو

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.