رونمایی از پلاک جدید ملی برای خودروهای سیاسی

0

رونمایی از پلاک ملی خودروهای سیاسی و سرویس سفارتخانه‌ها صبح امروز با حضور سردار مومنی و سردار مهری و تعدادی از سفرای مقیم تهران برگزار شد.

سردار تقی مهری روز چهارشنبه در حاشیه دومین نشست فصلی پلیس راهور ناجا و رونمایی از پلاک های سیاسی افزود: سفارتخانه ها به ویژه مسئولان دیپلمات، ۲ پلاک با رنگ زمینه آبی را دارا خواهند بود که حرف D (دی ) مربوط به سفارتخانه ها و حرف S (اس) مربوط به نشانه خودروهای سرویس سفارتخانه ها و نمایندگان برای خدمات اداری است.

covhbz6uym44y0y5kedپلاک های جدید خودروهای دیپلماتیک سفارتخانه ها و نمایندگی های بین المللی سیاسی که دارای مشخصه های نوینی است ۱۶ اسفند ماه سال گذشته رونمایی شد. سرهنگ احمد رستمی، معاون فنی و مهندسی وقت پلیس راهور نیروی انتظامی در این مراسم گفته بود که حدود ۲۳ هزار دستگاه خودرو سیاسی و سرویس شماره گذاری شده پلاک قدیم موجود است.

سردار مهری در مراسم امروز اظهار کرد: پلاک های جدید برای ساماندهی تمام دستگاه هایی که دارای پلاک هستند طراحی شده است تا پلاک این خودروها به صورت ملی تعریف شوند.
وی خاطرنشان کرد: تمام خودروهایی که در کشور تردد می کنند حتی خودروهای نیروهای مسلح صاحب پلاک ملی می شوند که این اقدام در حال انجام است و در این راستا اولین یگانی که در این زمینه گام برداشته است ،نیروی انتظامی است.

phiv16nv63csdcphyqp
مهری اضافه کرد: فونت این پلاک ها با فونت پلاک ملی همخوانی دارد و با هدف یکسان سازی پلاک های سیاسی، دیپلمات، شخصی و عمومی انجام شده است؛ ضمن اینکه به تدریج به سمت ساماندهی پلاک هایی می رویم تا بتوانیم در رفت و آمدها و تردد آنها به صورت سیستمی به کنترل آنها بپردازیم.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.