رونمایی از کانسپت Alfa Romeo Furia

پایگاه اطلاع رسانی خودروبرتر: نام خودروی افسانه‌ای آلفارومئو با ارائه یک کانسپت متحیر کننده بار دیگر زنده شد. فوریا (Furia)، نامیست که برای اولین بار در دهه 70 میلادی بر روی خودروی مسابقه‌ای آلفارومئو گذاشته شده بود، حال این نام از خودروی خوش نام آلفارومئو اقتباس شده و بر روی طرح کانسپت فعلی گذاشته شده است تا هم از طرفی نام و یاد فوریا زنده شده باشد و هم از طرفی دیگر چشم اندازه آینده محصولات آلفارومئو به تصویر کشیده شده باشد.
در حال حاضر طرح کانسپت پیش رو، توسط فردی به نام “پاول برشک” طراحی و توسعه پیدا کرده است که در آن علاوه بر بکارگیری الگوهای طراحی جدید، از دیگر خودروهای قدیمی و جدید آلفارومئو هم الگوبرداری شده است. به عنوان مثال در این خودرو می‌توان جلوپنجره و رینگ‌های سنتی آلفارومئو را مشاهده کرد، ولی در قسمت جلویی از الگوهای طراحی جدید برای توسعه استفاده شده است و همچنین در عقب هم می‌توان شاهد یک طراحی ترکیبی از محصولات مختلف آلفارومئو از جمله GTV اسپایدر، استرادال 33، آلفارومئو فوریا اصلی، آلفا Cuneo P33 و خودروی Tipo 33-2 دایتونای بود که با الگوهای طراحی جدید مخلوط شده و به ثمر نشسته‌اند. از خصوصیات بارز این خودرو هم می‌توان به درب‌های قیچی شکل ورود سرنشینان و همچنین رنگ بندی قرمز و مشکی در داخل کابین (به غیر از رنگ بندی ثابت) اشاره داشت.

alfa-romeo-furia_2

از آنجایی که پیش بینی می‌شود آلفارومئو در حال برنامه ریزی برای تولید یک خودروی سوپر اسپرت موتورمیانی باشد، به نظر می‌رسد که این طرح تاحدودی می‌تواند جوابگوی خواسته‌های آلفارومئو در آینده باشد و با کمی ایجاد تغییرات در مشخصات آن، می‌تواند طرح فعلی را به مرحله تولید نزدیک کند.

بیشتر بخوانید
نظرت رو بگو

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.