شکسته شدن رکورد سرعت فرمول یک در باکو

بنابر اعلام رسمی فدراسیون FIA، “والتری بوتیس” راننده ۲۶ ساله تیم “ویلیامز- مرسدس” در دور مقدماتی و زمان گیری توانست در مسیر صاف خط شروع به حداکثر سرعتی ۳۶۶.۱ کیلومتر بر ساعتی دست پیدا کند که پس از تیم ردبول، توانست بهترین زمان گیری را از آن خود کند.

0

پایگاه اطلاع رسانی خودروبرتر: رکورد سرعت در مسابقات فرمول یک باکو توسط تیم “ویلیامز- مرسدس” شکسته شد. تیمی که یک تنه عزم خود را جزم کرده تا تمامی رکوردهای فرمول یک را به نام خود ثبت کند.
پیش تر درمقاله‌ای جداگانه به موضوع جابجایی رکورد پیت استاپ (تعویض چرخ) پرداختیم که توسط تیم ویلیامز- مرسدس بنز در مسابقات گرند پریکس اروپا محقق شده بود، حال رکورد حداکثر سرعت در مسابقات فرمول ۱ هم توسط این تیم، درست پس از گذشت چند هفته از رکورد پیت استاپ محقق شد.

Firefox_Screenshot_2016-06-25T07-47-17.893Z
بنابر اعلام رسمی فدراسیون FIA، “والتری بوتیس” راننده ۲۶ ساله تیم “ویلیامز- مرسدس” در دور مقدماتی و زمان گیری توانست در مسیر صاف خط شروع به حداکثر سرعتی ۳۶۶.۱ کیلومتر بر ساعتی دست پیدا کند که پس از تیم ردبول، توانست بهترین زمان گیری را از آن خود کند. این سرعت ۳۶۶ کیلومتر بر ساعتی در دور مقدماتی به عنوان رکورد حساب نمی‌شود، به همین دلیل والتری بوتیس با آغاز مسابقه، در همان دور اول با رسیدن مجدد به مسیر صاف خط شروع، سرعت اتومبیل خود را بالا نگهداشت تا در نهایت بتواند حداکثر سرعت خود را به ۳۷۸ کیلومتر بر ساعت برساند و رکورد حداکثر سرعت را در مسابقات فرمول ۱ جابجا کند.

با این حال این ثبت رکورد در پیست باکو به خاطر ماهیت تنگ و پیچ خورده آن که تنها ۲.۱ کیلومتر مسیر صاف دارد، همه را در شوک فرو برده است. رقمی که شاید در پیست‌های مکزیک و مونزا بتوان به آن رسید، ولی هیچ کس فکرش را نمی‌کرد کسی بتواند در مسابقات باکو به چنین سرعتی دست پیدا کند.
قبل از والتری بوتیس، سال گذشته “فیلیپه ماسا” راننده دیگر تیم “ویلیامز- مرسدس” در مسابقات جایزه بزرگ مکزیک توانست با حداکثر سرعت ۳۶۴.۳ کیلومتر بر ساعتی، رکورد قبلی سرعت ۳۵۴.۶ کیلومتری در پیست مونزا را که متعلق به سرجیو پرز از تیم “فورس ایندیا- مرسدس” بوده را از آن خود کند.

مطالب مرتبط

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.