ایمن ترین جاده ها در جهان در این کشورها واقع هستند!

در سرتاسر جهان، در هر ۳۰ ثانیه یک نفر در اثر تصادف کشته می شود و البته در ازای هر مرگ، در حدود ۲۰ نفر نیز در طی ۳۰ ثانیه زخمی می شوند و بر اساس آمار سازمان بهداشت جهانی، رانندگان و عابرین پیاده در کشورهای فقیر مرگ را بیشتر دوست دارند که به عنوان مثال در حدود ۷۵۲ عابر پیاده و ۷۸۶ سرنشین موتورسیکلت هر روز جان خود را در تصادفات در سراسر جهان از دست می دهند.

0

بر اساس آمار بانک جهانی، ایمن ترین جاده ها در حمل و نقل در کشورهای کمتر توسعه یافته به خاطر زیر ساخت های ضعیف و استانداردهای ایمنی خودرو پایین و قوانین رانندگی ناکافی در قیاس با ارزان ترین خودروهای فروخته شده در کشورهای جهان اول بازهم در رتبه های پایین تر قرار میگیرند که به خاطر استانداردهای ایمنی اجباری است و البته

در این جا لیستی از امن ترین کشورها برای رانندگی بر اساس گزارشات سازمان بهداشت جهانی برای سال ۲۰۱۵ را برای شما آماده کرده ایم.

نروژ

نروز در رتبه ۱۰ لیست ما با متوسط ۳.۸ مرگ در هر ۱۰۰ هزار نفر قرار می گیرد که بر اساس گزارشات سازمان بهداشت جهانی تنها ۱۹۲ مرگ در جاده های نروژ در سال ۲۰۱۵ به ثبت رسیده است که البته شاید قوانین در این کشور نیز ناکافی به نظر برسد.

اسپانیا

ایمن ترین جاده ها در کشور  ماتادورها نیز در رتبه ۹ لیست ما با متوسط مرگ ۳.۷ در هر ۱۰۰ هزار نفر قرار می گیرند که طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی در حدود ۱۷۳۰ نفر به صورت کلی در جاده های این کشور در سال ۲۰۱۵ جان خود را از دست داده اند که البته خودرن مشروبات الکلی یکی از مهمترین دلایل در این میان است.

سنگاپور / اسرائیل

سنگاپور و اسرائیل به صورت مشترک در رتبه هشتم لیست ما قرار گرفته اند که سنگاپور به طور متوسط ۳.۶ مرگ در هر ۱۰۰ هزار نفر را تجربه کرده که مشابه امار کشور اسرائیل است که به طور کلی ۱۹۷ مرگ در جاده های این دو کشور رخ داده است که در مورد سنگاپور نوشیدن مشروبات الکلی و برای اسرائیل نیز نبستن صندلی کودک عنوان شده است.

مالداوی/ دانمارک

دانمارک و جمهوری مالداوری در رتبه ۷ لیست ما قرار گرفته اند که بر اساس گزارش بهداشت جهانی ۳.۵ مرگ در هر ۱۰۰ هزار نفر در این کشور رخ داده است که به عنوان مثال در کشور دانمارک تنها ۱۹۶ مرگ به صورت کلی در جاده های این کشور گزارش شده است.

هلند

سرزمین لاله های نارنجی در رتبه ۶ لیست ما با متوسط مرگ ۳.۴ نفر در هر ۱۰۰ هزار در سال ۲۰۱۵ قرار گرفته است که بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی، به صورت کلی ۵۷۴ مرگ در جاده های این کشور گزارش شده است.

سوئیس

کشور همیشه بی طرف سوئیس در رتبه پنجم لیست ما با متوسط ۳.۳ مرگ در هر ۱۰۰ هزار نفر قرار می گیرد که در سال ۲۰۱۵ میلادی دارای ۲۶۹ مرگ در جاده های خود بوده است.

سان مارینو

جزیره میکروسکوپی سان مارینو در رتبه چهارم لیست ما با تنها ۳.۲ مرگ در هر ۱۰۰ هزار نفر قرار گرفته است که در سال ۲۰۱۵ تنها یک مرگ در جاده ها در این کشور روی داده است

بریتانیا

کشور بریتانیا تنها ۲.۹ مرگ در هر ۱۰۰ هزار نفر در این کشور داشته است که در سال ۲۰۱۵ شاهد ۱۸۲۷ مرگ در جاده های خود بوده است.

سوئد

کشور سرد سوئید در رتبه دوم ایمن ترین جاده ها در لیست ما قرار گرفته است که به طور متوسط به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر شاهد ۲.۸ مرگ بوده ایم و به صورت کلی ۲۷۲ مرگ در جاده های این کشور در سال ۲۰۱۵ روی داده است که البته با توجه به قوانین بسیار سخت گیرانه مستی در رانندگی و استانداردهای ایمنی سخت گیرانه کمی بالا است.

میکرونزیا

بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی، مجمع الجزایر مستعمره ای میکرونزیا دارای ایمن ترین جاده ها در سیاره ما است که تنها ۱.۹ مرگ در هر ۱۰۰ هزار نفر در این کشور روی می دهد و تنها ۲ مرگ در این مستعمره در سال ۲۰۱۵ گزارش شده است.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
مطالب مرتبط

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.