ایران خودرو در کشور آذربایجان خودرو مونتاژ می کند

معاون صادرات و امور بین المللی ایران خودرو گفت: طبق تفاهم نامه ای كه با شركت آزیوروكار آذربایجان امضا شده، صادرات محصولات ایران خودرو به آذربایجان به صورت قطعات منفصله و مونتاژ در این كشور انجام خواهد شد.

0

ایران خودرو هیچ گونه سرمایه گذاری در آذربایجان انجام نخواهد داد و مشاركت به صورت ارائه خدمات فنی و مهندسی برای راه اندازی خط مونتاژ خواهد بود.

سعید تفضلی در ادامه اشاره کرد که  مطالعات زیادی روی بازار كشور آذربایجان صورت گرفته، اظهار كرد: محصولات  در بازار آذربایجان شناخته شده هستند و مردم این كشور خودروهایی مانند سمند، سورن و رانا را به خودروهای چینی ترجیح می دهند.

تفضلی افزود: پیش از این، صادرات ایران خودرو به صورت محصول آماده و كامل صورت می گرفت و با توجه به استقبالی كه مردم آذربایجان از محصولات ایران خودرو داشتند، راه اندازی خط مونتاژ در این كشور برنامه ریزی شد.

وی تصریح كرد: با راه اندازی خط مونتاژ محصولات  در آذربایجان، ‌این كشور به عنوان پایگاه صادراتی ایران خودرو در منطقه خواهد بود و تولیدات ایران خودرو از طریق آن به سایر كشورهای همسایه صادر خواهد شد.

معاون صادرات و امور بین الملل شرکت مذکور، تولید سمند، سورن و رانا را برنامه تولید در بخش اول همكاری های دو طرف دانست و گفت: طبق مذاكرات صورت گرفته تولید خودروهای تجاری برای ناوگان حمل و نقل شهری در آذربایجان نیز پیش بینی شده است.

گفتنی است تفاهم نامه راه اندازی سایت مونتاژ خودروی سواری توسط ایران خودرو در شهر «نفت چاله»با سرمایه گذاری طرف آذری با حضور محمود واعظی وزیر ارتباطات و رئیس كمیسیون اتاق مشترك ایران و آذربایجان و شاهین مصطفی یف وزیر اقتصاد آذربایجان به امضا رسیده است.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
مطالب مرتبط

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.