رونمایی از هیولای الکتریکی فورد موستانگ 1400 اسب بخاری

خودروساز آمریکایی برای نشان دادن قدرت خود در عرصه خودروهای تمام برقی از هیولای فورد موستانگ 1400 اسب بخاری رونمایی کرد

“Mustang Mach-E”، با همکاری شرکت تیونینگ آر‌تی‌آر طراحی و تولید شده است و این خودرو با تیراژ تنها یک عدد قرار است بر روی پیست های موسوم به Gymkhana به کارهای نمایشی و مسابقات قدرتی و سرعتی بپردازد.

فورد موستانگ تمام الکتریکی

مشخصات فنی فورد موستانگ 1400 اسب بخاری

فورد موستانگ دارای سه موتور الکتریکی در چرخ های جلو و چهار موتور برای چرخ‌های عقب دارد که در مجموع قدرت پیشرانه 1400 اسب بخاری و گشتاور 1100 پوند بر فوت نیروی گشتاور تولید میکند.

مارک راشبورک، مسئول پروژه و مدیر بخش مسابقات فورد می‌گوید که چالش اصلی برای فورد “کنترل کردن نیروی بسیار زیاد این هفت موتور بوده است.”

تغییرات آیرودینامیکی با تاثیر بر روی فشار هوا؛ باعث میشود این ابرخودرو بتواند با سرعت بالا از پیچ‌ها عبور کند. به عنوان مثال ، این نیرو در سرعت ۲۸۵ کیلومتر در ساعت به بیش از ۱۰۰۰ کیلوگرم می‌رسد.

اولین مدل الکتریکی فورد سال آینده به بازار عرضه خواهد شد. کارخانه آمریکایی برای جلب نظر مشتریان و در ترفندی برای بازاریابی بهتر، این ماشین را با نام مدل اسپرت مشهورش، موستانگ می‌فروشد.

فورد می‌گوید که علاوه بر تغییر نگاه مردم به ماشین‌های الکتریکی، می‌خواهد با ساخت ماخ‌-ئی ۱۴۰۰ درباره ماشین‌های الکتریکی اسپرت هم بیشتر تحقیق کند.

بیشتر بخوانید
نظرت رو بگو

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.