نخستین خودروساز ایرانی مجوز GSO را کسب کرد

نمونه مجوز GSO

با کسب مجوز GSO  امکان صادرات خانواده دناپلاس و رانا به کشورهای حاشیه خلیج فارس فراهم شد.

برمبنای این گزارش،‌ مجوز GSO علاوه بر کشورهای حاشیه خلیج فارس، در بسیاری از کشورهای عربی و آسیای میانه معتبر بوده و به عنوان شناسنامه بین المللی در حوزه خاورمیانه شناخته می شود.

مجوز GSO چیست؟

شایان توجه است که این مجوز که ترکیبی از استانداردهای سختگیرانه اروپایی و آمریکایی است برای نخستین بار در صنعت خودرو و قطعه سازی کشور توسط گروه صنعتی ایران خودرو کسب شده است.

لازمه دریافت مجوز از سازمان GSO مستلزم عبور از استانداردهای سختگیرانه و تست های استحکام بدنه،‌ تست های دینامیکی و تست های برخوردی خودرو است که گروه صنعتی ایران خودرو توانسته برای محصولات خانواده دناپلاس و رانا در همه استانداردها با موفقیت عمل کرده و موجب تحسین ناظران GSO شود.

 

در همیبن راستا برنامه ریزی برای دریافت مجوز برای نسل آینده دناپلاس و سایر محصولات گروه صنعتی ایران خودرو نیز برای صادرات به کشورهای حاشیه خلیج فارس در دستور کار قرار دارد.

به هر حال  کسب استاندارد سختگیرانه کشورهای حوزه خلیج فارس GSO که برای اولین بار در سطح کشور توسط گروه صنعتی ایران خودرو کسب شده، اعتبار ویژه ای را در ارتقاء تصویر این گروه در سطح بین المللی ایجاد خواهد کرد.

بدین ترتیب دو. خودرو کلاس دنا پلاس و رانا مجوز پلاک و تردد در کشورهای حاشیه حلیج فارس را به دست آوردند تا راه را برای بقیه نیز هموار کنند.

بیشتر بخوانید
نظرت رو بگو

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.