برترین سوپراسپرت های دوست داشتنی دهه ۱۹۸۰ اروپا

این دهه برای مدل‌های مو عجیب‌وغریب و البته مشکوک، نرخ بسیار بالای بهره فلج‌کننده شناخته می‌شود و البته دهه ۱۹۸۰ یک انقلاب در صنعت خودروها و تغییر عملکرد آنان بود که از آن به بعد یک پارادایم تغییر و توسعه به‌صورت پیوسته در صنعت خودرو به راه افتاد.

0

دهه ۱۹۸۰ به‌طور یقین دهه شگفت‌انگیزی بوده است ، زیرا در این دهه شاهد سوپراسپرت هایی بودیم که دارای سیستم توربوشارژ، محورهای تمام چرخ و استفاده از رایانه در خودر بودیم که به‌طور یقنی بر عملکرد خودرو و بهبود بهره‌وری از آن تأثیر فراوانی داشت.

در خط مقدم این انقلاب به‌طور یقین خودروسازان اروپایی قرار داشتند و برخی از محصولات آنان واقعاً دیدنی و جذاب بود.

انتخاب یک لیست ۱۰ تایی از برترین خودروهای اسپرت در دهه ۸۰ اروپا کاری بسیار سخت و طاقت‌فرسا است ولی به‌هرحال ما برای شما ۱۰ تا از برترین محصولات اسپرت اروپایی را انتخاب کرده‌ایم.

Lotus Esprit Turbo

این خودرو برای نخستین بار در سال ۱۹۷۶ معرفی شد که لوتوس بعد از حدود ۳۰ سال دوباره بر سر و روی آن دستی کشیده است ولی در سال ۱۹۸۰ بود که مدل اسپریت به معنای واقعی درخشید.

در این سال نسخه قدرتمندتر بانام Turbo روانه بازار گردید که دارای مشخصات فنی ازجمله موتور ۲.۲ لیتری توربوشارژ چهار سیلندر باقدرت دیوانه‌وار ۲۱۰ اسب بخاری و گشتاور ۲۰۰ پوند بر فوت بود.

در سال ۱۹۸۷ مدل اسپریت یک بروز رسانی دیگر دریافت کرد که موتور توربو دوباره طراحی‌شده و دارای قدرت پیشرانه ۲۱۵ اسب بخاری و گشتاور ۲۲۰ پوند بر فوت بود که با سک تر شدن بدنه خود این موتور میانی لوتوس دارای شتاب صفر تا صد در کمتر از پنج ثانیه بود تا در دهه ۸۰ واقعاً قلب هوادارن خود را به دست آورده باشد.


Lancia Delta S4

مدل اریجینال Lancia Delta یک هاچ بک جمع‌وجور بود که دارای سیستم تمام محور بوده و برای رقابت‌های ریسینگ واقعاً دوست‌داشتنی بود و در رقابت‌های ۱۹۸۵ تا ۱۹۸۶ موفق شد عناوین خوبی به دست آورد.

این خودرو دارای یک موتور ۱.۸ لیتری سوپر شارژ و توربوشارژ ۴ سیلندر بود و البته نسخه دو سرنشین چهار سیلندر موتورمیانی آن بانام Delta S4 شناخته می‌شد که به‌صورت رسمی دارای قدرت پیشرانه ۲۴۷ اسب بخاری و گشتاور ۲۱۵ پوند بر فوت بود که البته شایعات در مورد مدل اس آن بالای ۵۰۰ اسب بخار بود که هیچ‌گاه در مورد این خودرو میان وزن ۲۷۰۰ پوندی تائید نشد.


Audi Quattro Coupe

قبل از اینکه ما شاهد حضور Delta S4 بر روی صحنه باشیم، خودرو Audi Quattro تنها ستاره درخشان خیابانی در رقابت‌های رسینگ بود.

این خودرو دارای یک موتور ۲.۱ لیتری پنج سیلندر و سیستم تمام محور بود که نسخه اریجینال دارای قدرت پیشرانه ۱۹۷ اسب بخاری و گشتاور ۲۱۰ پوند بر فوت بود.

در انتهای دهه ۱۹۸۰ نیز همانند لانچیا، آئودی نیز نسخه قدرتمندتر برای شرکت در رقابت‌های Group B rallying homologation رونمایی کرد که دارای نام تجاری Sport Quattro بود که دارای مشخصات فنی تقویت‌شده و قدرت پیشرانه بالای ۳۰۰ اسب بخاری بود.


Mercedes-Benz 190E 2.5-16

یکی از محبوب‌ترین خودروهار ریسینگ دهه ۱۹۸۰ به‌طور یقین سری Touring Car یا همان DTM از سوی خودروساز آلمانی است.

این خودرو که برای رقابت‌های ریسینگ توسعه‌یافته است دارای مشخصات فنی همچون یک موتور ۲.۵ لیتری باقدرت پیشرانه ۲۰۰ اسب بخار است که سیستم آئرودینامیک پیشرفته و سیستم تعلیق بهبودیافته است تا یک سدان بسیار قدرتمند را از سوی مرسدس بنز شاهد باشیم.


Ford RS200

درحالی‌که آئودی، لانچیا و سایر خودروسازان در حال کاربر روی ارائه نسخه‌های قدرتمند از محصولات خود برای شرکت در رقابت‌های Group B بودند فورد در حال طراحی یک خودرو جدید بود.

این خودرو که دارای نام تجاری RS200 بود یک محصول جمع‌وجور تمام محور و موتورمیانی کوپه بود که در زیر هود خود دارای یک موتور ۱.۸ لیتری توربوشارژ بود.

هرچند این خودرو نتوانست عنوان درخور توجهی را در این رقابت‌ها به دست آورد ولی به‌طور یقین یک محصول دوست‌داشتنی بود و محدود به جاده‌ها نبود.


BMW M3 (E30)

همانند Mercedes-Benz 190E، مدل اریجینال BMW M3 نیز برای رقابت‌های homologation توسعه‌یافته است تا رقیب سرسختی برای DTM مرسدس بنز باشد.

این خودرو در زیر هود خود دارای یک موتور ۲.۳ لیتری چهار سیلندر بود که با رعایت قوانین خودروهای خیابانی دارای قدرت پیشرانه ۲۱۰ اسب بخاری بود.

در این میان، مدل M3 قدرت بیشتری را طلب می‌کرد که بدین ترتیب در نسخه سوپراسپرت E30 کوپه بروز رسانی‌های در بخش آئرودینامیک، سیستم تعلیق، ترمز و در سایر بخش‌ها دریافت کرد که برخلاف ۱۹۰E، نخستین نسل از M3 را در برخی خیابان‌ها شاهد هستیم تا قدرتمندترین خودرو لقب گرفته باشد.


Ferrari Testarossa

سوپر اسپرت Ferrari Testarossa یکی از محبوب‌ترین خودروها برای پوستر در دهه ۱۹۸۰ بود که دارای یک موتور بسیار قدرتمند V12 بود تا به یک خودرو رؤیایی برای جوانان جهان باشد.

این خودرو در زیر هود خود دارای یک موتور ۴.۹ لیتری V12 باقدرت پیشرانه ۳۹۰ اسب بخاری بود که با یک فیس لیفت بسیار زیبا بسیار سریع نیز بود.

این خودرو در دهه ۱۹۹۰ با یک نام جدید قدرت بیشتری را دریافت کرد.


Lamborghini Countach

همانند سوپر خودرو ایتالیایی یعنی Ferrari Testarossa که عاشقان فروانی داشت، سوپر اسپرت Lamborghini Countach هم یکی از دوست‌داشتنی‌ترین‌ها بود که البته طرح اولیه آن در دهه ۱۹۷۰ زده شد ولی تا سال ۱۹۸۵ که بانام تجاری Countach روانه بازار شد خبری از حضور رؤیایی نبود.

این سوپراسپرت که نسخه بروز شده ۵۰۰۰QV است در زیر هود خود دارای یک موتور ۵.۲ لیتری V12 باقدرت دیوانه‌وار ۴۵۵ اسب بخار بود که بدین ترتیب این خودرو یکی از سریع‌ترین خودروها در زمان خود به شمار می‌رفت.

بااینکه این خودرو دارای طراحی خیره‌کننده‌ای نبود ولی به نظر می‌رسد سوپر اسپرت‌های امروزی نیز از طراحی آن تأثیر می‌گیرند.


Ferrari F40

هرچند خودرو Testarossa را ما به‌عنوان یک سوپراسپرت محصول فراری می‌شناسیم ولی سریع‌ترین خودرو ایتالیایی در آن زمان نبود زیرا قهرمان فراری در آن زمان مدل F40 بود.

به‌طور اساسی این خودرو ریسینگ تخصص خیابانی داشت که با یک آئرودینامیک منحصربه‌فرد و قیمت رقابتی دارای جذابیت فروانی برای خریداران بود.

در زیر هود این خودرو شاهد یک موتور ۲.۹ لیتری توربوشارژ V8 باقدرت پیشرانه ۴۷۱ اسب بخاری بود که یک تناسب جالب بین وزن و قدرت خروجی خود داشت و با درب‌های قو شکل رقبای بسیار معدودی را در پیش روی خود می‌دید.


Porsche 959

تنها رقیب سرسخت برای سوپراسپرت فراری، پورشه ۹۵۹ بود که همانند برخی از خودروهای این لیست به‌صورت تخصصی برای رقابت‌های homologation Group B تخصص‌یافته بود ولی برخلاف سایر رقبا، ما شاهد نسخه جاده‌ای از این خودرو نبودیم.

پورشه موردنظر ما که دارای قدرت پیشرانه ۴۴۴ اسب بخاری از یک موتور توربوشارژ ۲.۸۵ لیتری شش سیلندر بود دارای همان قدرت F40 فراری ولی با وزن بیشتر بود.

 

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
مطالب مرتبط

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.