Porsche را چگونه درست و صحیح تلفظ کنیم؟

Porsche یک کلمه دوبخشی است که توسط اکثر افراد به صورت تک بخشی خوانده می‌شود. زبان آلمانی دارای کلمات بسیاری است که اکثر حروف آن‌ها از ناحیه گلو تلفظ می‌شود و برای افراد غیرآلمانی، تلفظ صحیح کلمات این زبان مقداری مشکل است. تلفظ کلمه Porsche در دیکشنری آکسفورد به عنوان مرجعی معتبر به شکل زیر است:

pôrSH(ə)

به این ترتیب تلفظ صحیح این کلمه پورشه است؛ اما هنوز هم افراد زیادی هستند و حتی افرادی که در زمینه اتومبیل‌ها اطلاعات قابل توجهی داشته و باز هم آن را پورش می‌نامند. بی‌اطلاعی مردم در این زمینه قابل‌درک است حتی اگر یک پورشه یا 911 داشته باشند و باز هم آن را پورش صدا بزنند. این تلفظ را می‌توان یک غلط مصطلح در نظر گرفت. زبان آلمانی دهمین زبان پراستفاده در جهان بوده و بیشتر افراد هندی، پرتغالی و روسی حرف می‌زنند.

فردیناند پورشه یک مهندس خودرو و موسس یک کمپانی خودروسازی به همین نام یعنی پورشه بود. شایان ذکر است که وی به عنوان عضوی از حزب نازی آدولف هیتلر نیز فعالیت داشت.

یکی از ساخته‌های این شرکت یعنی 911، ممکن است یکی از بهترین نمونه‌های اتومبیل اسپورت در تاریخ باشد اما در تلفظ صحیح نام کمپانی آن شبهه‌هایی وجود دارد. به هر حال از این به بعد باید بیشتر مراقب تلفظ نام این کمپانی بزرگ خودروسازی باشیم تا سایر افراد نیز آن را به درستی به کار ببرند.

البته پورشه اولین برند در جهان نیست که نام آن را اشتباه تلفظ می‌کنند. برندهایی مانند Givenchy، Hermes و Fage نیز دچار چنین مشکلی هستند. آیا شما تاکنون آن را صحیح تلفظ می‌کردید؟

بیشتر بخوانید
نظرت رو بگو

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.