فولکس واگن سریع ترین Beetle تاریخ را رونمایی کرد! + تصاویر

تا پیش از این، پرچم قوی‌ترین فولکس واگن بیتل در دستان بیتل R-Line با پیشرانه‌ای 210 اسب بخاری بوده که در عمل می‌تواند شتابی صفر تا صد 6.6 ثانیه‌ای و حداکثر سرعت 209 کیلومتر بر ساعتی داشته باشد، اما حالا با نصب پیشرانه‌ای بزرگ و قدرتمند 2 لیتری چهار سیلندر توربوشارژر، از حالا به بعد فولکس واگن بیتل LSR است که به عنوان قوی‌ترین و سریع‌ترین خودروی “بیتل” شناخته می‌شود.
در پیشرانه مذکور، تقریبا اکثر قطعات اعم از شاتون‌ها، پیستون‌ها، میل بادامک، سرسیلندر، ECU موتور، انژکتورهای پاشش سوخت و دیگر قطعات حیاتی موتور تقویت شده‌اند تا در عمل حداکثر قدرتی 543 اسب بخاری و گشتاوری 570 نیوتن متری بدست بیاید.

volkswagen-beetle-lsrبرای اینکه سازندگان بیتل LSR بدانند این قدرت و گشتاور در عمل چه نتیجه‌ای در بر خواهد داشت، به سراغ صحرای بونویل برای تست سرعت رفته‌اند. به طور دقیق‌تر، بونویل مکانی کاملا مسطح (شوره زار) و عاری از هرگونه گیاه و موانع طبیعی است که در وندوور/ یوتا (آمریکا) واقع شده و با طول حدودا 19 کیلومتری خود، بستری مناسب برای ثبت رکوردهای جهانی فراهم آورده است، حال فولکس واگن هم به سراغ این مکان آمده تا با حداقل محدودیت‌های ممکن، در شوره زارهای مونویل به تست سرعت بیتل LSR بپردازد.

volkswagen-beetle-lsr12
قبل از تست سرعت این ماشین، فولکس واگن چهار عدد رینگ و لاستیک مخصوص جاده‌های شوره زار، یک دیفرانسیل لغزش محدود، سیستم تعلیق اسپرت، وسایل ایمنی و در نهایت یک جفت چتر هوایی (ترمز هوایی) درون خودرو قرار داده تا در نهایت زمینه مناسب برای ثبت حداکثر سرعت 330.111 کیلومتر بر ساعت فراهم شود.

بیشتر بخوانید
نظرت رو بگو

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.