باج خواهی هکرها از شهردار نیویورک با غیرفعال کردن سیستم حمل و نقل شهر

رانندگان سیستم حمل و نقل ریلی شهرداری سان فرانسیسکو اخیراً با اتفاقی غافلگیرکننده مواجه شدند و پی بردند که سیستم های کامپیوتری آنها هک شده است. به گزارش وب سایت San Fransisco Examiner، خطوط راه آهن (یا به اختصار MUNI) شهر مورد اشاره در روز جمعه گذشته مورد حمله هکرها قرار گرفته است تا سیستم حمل و نقل این ابرشهر با مشکل اساسی روبرو شود.

رانندگان قطارهای راه آهن شهرداری سان فرانسیسکو می گویند با پیغامی در سیستم های کامپیوتری خود مواجه شده اند که خبر از رمزگشایی تمام اطلاعات می دهد و از آنها می خواهد با ایمیل «Cryptom27@yandex.com» ارتباط برقرار کنند. یکی از سخنگویان MUNI گفته که مهندسان در صدد حل این مشکل برآمده اند اما از ارائه جزییات بیشتر خودداری کرده است.

در همین حال، هکر مورد اشاره در پاسخ به ایمیلی گفته که قصد دارد از شهرداری سان فرانسیسکو باج گیری کند اما از آن جایی که ظاهراً مقامات آن حاضر به همکاری نیستند، ایمیل خود را بزودی مسدود می نماید.

نکته جالب توجه درباره اتفاق اخیر آن است که چندی پیش، بازی ویدیویی Watch_Dogs 2 هم به بازار عرضه شد و گیمرها را در نقش هکری در شهر سان فرانسیسکو قرار داد. از جمله امکاناتی که گیمر در این بازی ویدیویی در اختیار دارد، هک سیستم های حمل و نقل عمومی و از کار انداختن آنها، درست مانند ماجرای اخیر است.

بدین ترتیب شهروندان نیویورکی در روزهای شنبه و یکشنبه به صورت رایگان از سیستم حمل و نقل عمومی بهره برده تا هدیه خوبی از هکرهای کلاه سفید ردیافت کنند.

بیشتر بخوانید
نظرت رو بگو

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.