آیا مک لارن به اپل فروخته می شود!!

پایگاه اطلاع رسانی خودروبرتر:شرکت بریتانیایی مک‌لارن سازنده خودروهای سوپرخودروهایی است که احتمالاً آن‌ها را بیشتر در بازی‌های مسابقه‌ای Need for Speed دیده‌اید؛ این شرکت همچنین دارای یکی از بهترین تیم‌های مسابقات فرمول 1 هم هست و حالا به گزارش نیویورک تایمز و فایننشال تایمز اپل قصد خرید آن را دارد. ارزش فعلی مک‌لارن در حال حاضر چیزی بین 1.3 تا 2 میلیارد دلار تخمین زده می‌شود و طبق این گزارش اپل قصد خرید یک‌جا و یا سرمایه‌گذاری استراتژیک در این شرکت را دارد.

با این وجود مک‌لارن پس از پخش این شایعه با انتشار بیانیه‌ای موضوع را تکذیب کرده است:”ما در حال حاضر هرگونه مذاکره توسط اپل در مورد هرگونه سرمایه‌گذاری را تکذیب می‌کنیم”.

با وجود این‌که این بیانیه کاملاً صریح شایعات را تکذیب کرده اما از آن‌جا که در آن از فعل حال استفاده شده بعید نیست پیش از این مذاکراتی در این زمینه صورت گرفته باشد که به نتیجه خاصی هم نرسیده است. با این وجود یکی دیگر از منابع ناشناس در این خودروسازی این شایعات را با قاطعیت حتی بیشتری تکذیب کرده است.

به هر حال پس از سال‌ها شایعه در مورد ساخت خودروی اپل و از آن‌جا که تسلا توانسته در زمینه خودروهای الکتریکی به موفقیت‌های خوبی رسیده و زمینه را هموار کند سرمایه‌گذاری این شرکت در مک‌لارن می‌توانست امیدها را زنده نگه دارد. هرچند که به نظر می‌رسد حداقل اپل کنونی و مدیرعامل آن تیم کوک علاقه‌ای به ورود به این بازار ندارند.

بیشتر بخوانید
نظرت رو بگو

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.