انتشار تصاویر کروکی جدید فراری

پایگاه اطلاع رسانی خودروبرتر:مشخصات فنی کامل در مورد نسخه کروکی لافراری (LaFerrari) از جمله نام رسمی این اتومبیل هنوز منتشر نشده؛ اما سه عکس از این اتومبیل منتشر شده تا علاقه‌مندان بدانند در انتظار چه اتومبیلی هستند.

laferrari_serie_limitata_3-

اتومبیل لافراری در روند تبدیل به کروکی از نسخه کوپه، پنل سقف خود را از دست داده است. طبق توضیحات شرکت فراری، نسخه کروکی لافراری در دو حالت سقف انعطاف‌پذیر و سقف محکم ارائه خواهد شد؛ اما تصویری از این اتومبیل در حالی که سقف متحرکش بالا باشد، فعلاً منتشر نشده است. با این حال، احتمالاً می‌توان حدس زد که سقف محکم از ترکیب موادی مانند فیبر کربن ساخته شده تا وزن اتومبیل تا جایی که ممکن است، کاهش یابد.
مهندسان فراری تغییرات زیادی در شاسی لافراری ایجاد کرده‌اند تا نسخه کروکی این اتومبیل به اندازه نسخه کوپه استحکام پیچشی و سقف داشته باشد. اگرچه این کار واقعاً مهارت زیادی می‌طلبد؛ اما آنچه شما را شگفت‌زده خواهد کرد این است که ضریب درگ (یک کمیت بدون بُعد است که در علم دینامیک سیالات و برای محاسبه نیروی درگ وارد بر یک جسم در حال حرکت در یک سیال مورد استفاده است) نسخه کروکی با ضریب نسخه کوپه برابر است؛ حتی در حالتی که سقف کروکی پایین است. این امر به لطف تغییرات کوچکی که در آیرودینامیک صورت گرفته، محقق شده است.
طبق گزارش فراری، تغییراتی در مکانیک کوپه لافراری نیز صورت گرفته است. قدرت نسخه کروکی لافراری از یک رانشگر هیبریدی الکتریکی-بنزینی که در کارخانه لافراری ساخته شده، تأمین می‌شود. موتور ۶.۳ لیتری V12 این اتومبیل می‌تواند ۸۰۰ اسب بخار توان تولید کند. این در حالی است که توان موتور الکتریکی ۱۶۰ اسب بخار است. این دو موتور روی هم ۹۶۳ اسب بخار توان و ۶۶۳ پوند بر فوت گشتاور دارند.
LaFerrari_serie_limitata_4
نسخه کروکی لافراری به عنوان یک مدل لیمیتد ادیشن و در تعداد محدود ارائه خواهد شد. طبق شایعات منتشر شده، تنها ۱۵۰ دستگاه از این اتومبیل ساخته خواهد شد. فراری هنوز اطلاعاتی راجع به تعداد دقیق اتومبیل‌هایی که خواهد ساخت، منتشر نکرده است. با این حال این موضوع اهمیت زیادی ندارد؛ زیرا تمام اتومبیل‌هایی که قرار است ساخته شوند، به فروش رفته‌اند. اگرچه امروز اولین تصاویر نسخه کروکی لافراری را مشاهده می‌کنیم؛ اما این اتومبیل اوایل سال جاری به تعداد محدودی از مشتریان نشان داده شد و طی همان مراسم همه آن‌ها به فروش رفتند.
به زودی اطلاعات بیشتری در مورد کروکی لافراری منتشر خواهد شد. پس طرفداران این اتومبیل فوق‌‌العاده فعلاً باید منتظر بمانند.
بیشتر بخوانید
نظرت رو بگو

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.