سورن توربوشارژ در 23 بهمن مسابقه سرعت برگزار می کند

پنجمین دوره مسابقات سرعت کشوری در کلاس سورن توربوشارژ روز جمعه 23 بهمن ماه در پیست اتوموبیل رانی مجموعه ورزشی آزادی برگزار می شود.
دراین مسابقه برترین رانندگان رالی ایران با هشت دستگاه سورن مجهز به موتور توربوشارژ به رقابت می پردازند.
این دوره نیز همانند دوره های پیشین در راستای مسوولیت های اجتماعی گروه صنعتی ایران خودرو برگزار می شود و این گروه صنعتی حمایت مالی مسابقه را بر عهده دارد.
در پنجمین دوره مسابقات سرعت کشوری، بیش از 50 راننده در چند کلاس مختلف شامل پراید، 206، بی.پی و بی.پی.جی.تی به رقابت می پردازند و مسابقه کلاس سورن در آخرین مرحله برگزار می شود.
در پایان این رقابت ها، کاپ قهرمانی و جوایز نفیس با حضور سرپرست فدراسیون اتومبیل رانی و مدیران گروه صنعتی ایران خودرو به نفرات برتر اهدا می شود.
شایان ذکر است در روزهای آخر آذرماه امسال نیز 10 دستگاه رانا در سومین دوره مسابقات اتوموبیل رانی شرکت داده شد و این خودرو به تقویم مسابقات اتوموبیل رانی کشور ملحق شد. در آن مسابقه نادر جعفری، قهرمان نام آشنای اتومبیل رانی کشور خوش درخشید و به مقام نخست رسید.

از جمله مهمترین تغییرات انجام شده برای تجهیز EF7 به توربوچاجر، می‌‍توان به تعویض پیستون‌ها با نمونه‌های مستحکم‌تر و تراکم پایین، طراحی مجدد محفظه احتراق و سرسیلندر، طراحی منیفولد اگزوز مناسب برای توربو و قطعات مربوطه، افزوده شدن اینترکولر برای خنک کاری هوای فشرده شده خروجی از توربو و استفاده از سوپاپ های دود سدیمی اشاره کرد.

با این حساب باید گفت که تغییرات پیشرانه اصولی انجام شده و مهندسان شرکت ایپکو که مسئولیت طراحی و توسعه این پیشرانه را بر عهده داشته اند تلاش حداکثری را برای حفظ دوام و افزایش راندمان این پیشرانه به کار بسته اند.

بیشتر بخوانید
نظرت رو بگو

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.