تاکید مدیرعامل ایران خودرو بر محور بودن صادرات خودرو

اگر محصولی كه در ایران خودرو تولید می شود، قابلیت صادرات داشته باشد، به معنای رضایت مشتریان در بازار داخلی است.

0

پایگاه اطلاع رسانی خودروبرتر:مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو كه در آیین آغاز تولید انبوه سورن توربوشارژ سخنرانی می كرد، ضمن بیان این مطلب گفت: مشاركت و همكاری با شركت های معتبر خودروساز اقدام خوبی است اما اقدامی باعث افتخار ما است كه در مركز تحقیقات ایران خودرو انجام شده و در سال های آینده نیز ادامه خواهد داشت.

مهندس هاشم یكه زارع افزود:‌با موفقیت هایی كه در زمینه طراحی و تولید قوای محركه و یا خودرو به دست می آوریم بیان ما در مذاكرات با شركت های خارجی قوی تر می شود.

وی افزود: در زمینه طراحی بدنه، تریم داخلی و كفی در خودروسازی و قطعه سازی به توانایی های بالایی دست یافته ایم و درحال حاضر نیز تمركز اصلی مان بر طراحی پلتفرم است كه البته طراحی پلتفرم بدون توجه به قوای محركه سخن بیهوده ای است.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو ضمن بیان این كه كسب دانش فنی در بخش موتور، گیربكس و سیستم تعلیق به دانش تولید خودرو منجر خواهد شد گفت: در سال آینده خودرویی با برند ایران خودرو به بازار عرضه خواهیم كرد.

وی با بیان این كه در دولت گذشته وعده پرداخت هزار میلیارد تومان به ایران خودرو داده شده بود گفت:‌بیش از دوهزار میلیارد تومان سرمایه راكد ایران خودرو به صورت خودروی ناقص در كف كارخانه بود و ما به دنبال تسهیلات دولت بودیم. مهندس یكه زارع افزود: با كامل كردن خودروها توانستیم سرمایه قابل توجهی را به تولید تزریق كنیم.

وی در ادامه به كاهش هزینه های صورت گرفته اشاره كرد و گفت: در زمینه مصرف ورق و هزینه های مالی صرفه جویی قابل توجهی صورت گرفت و در سال 93 توانستیم بیش از هزار میلیارد تومان كاهش هزینه را به ثبت برسانیم.

مهندس یكه زارع افزود: بعد از دو سال زیان دهی، سهام ایران خودرو در سال 93 به سود دهی رسید.

وی صادرات را یكی از رویكردهای اصلی ایران خودرو برشمرد و گفت:‌طبق افق ترسیم شده 1404 تولید سه میلیون دستگاه خودرو هدف گذاری شده و یك سوم آن نیز به صادرات اختصاص خواهد داشت.

وی در پایان كیفیت، خدمات پس از فروش، صادرات و تولید محصول جدید را از اهداف اصلی ایران خودرو خواند و اظهار امیدواری كرد:‌با این اقدام رضایت مشتریان و شهروندان را از محصولات داخلی افزایش خواهیم داد.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
مطالب مرتبط

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.