یکی از دلایل عمده و بسیار شایع، خرابی سنسور اکسیژن بوده که معمولاً این خطا را مکانیک‌ها با تعویض سنسور برطرف می‌کنند در حالی که این خطا شامل دو بخش است. نخست خود سنسور اکسیژن و دوم گرمکن سنسور اکسیژن که بسیار شایع است. برای درست کار کردن سنسور اکسیژن، این سنسور باید تا دمای خاصی گرم شود تا اطلاعات موردنیاز ECU را بفرستد. برای تحقق این امر در این سنسور یک گرمکن قرار داده شده که با ولتاژ خاصی گرم می‌شود. سپس سنسور کار خود را انجام می‌دهد. اما گاهی این گرمکن نمی‌تواند سنسور را به دمای موردنظر برساند. به همین خاطر در حافظه ECU خطای سنسور اکسیژن داده می‌شود.
تعمیرکار هم با تعویض سنسور سعی در برطرف کردن خطا می‌کند در صورتی که این عیب ممکن است از گرمکن سنسور اکسیژن باشد. برای رفع این عیب باید سیم‌کشی سنسور مورد بررسی قرار گیرد تا عیب برطرف شود. گاهی جریان موردنیاز برای گرمکن به درستی به آن نرسیده که این مشکل در اثر اتصالی یا قطعی سیم موردنظر به وجود می‌آید. سنسور خراب خود را تحویل بگیرید و آن را روی خودروی دیگری چک کنید. اگر آنجا هم خراب بود یقین کنید سنسور شما خراب است. اما اگر روی خودروی دیگری به درستی کار کرد بدانید عیب در سیم‌کشی یا جای دیگری بوده که تعمیرکار تشخیص نداده است.
گاهی روشن نشدن فن و بالا رفتن دمای آب سبب روشن شدن چراغ چک می‌شود. برای رفع این مشکل هم باید سوکت‌های فن کنترل شده و سیستم بازرسی شود. کمبود آب در سیستم در بسیاری مواقع این عیب را ایجاد می‌کند. برای رفع این مشکل آب سیستم را فول کرده دوباره با قرار گرفتن دمای موتور در حد نرمال چراغ چک را نگاه کنید. گاهی نشتی آب در سیستم سبب کم شدن آب موجود در موتور می‌شود که این عیب نیز هزینه زیادی در پی ندارد. پس آب کم کردن خودرو چندان نگرانی برایتان به وجود نمی‌آورد و سعی در پیدا کردن دلیل کم کردن آب خودرو کنید.

علت روشن شدن چراغ چک پراید 131

چک کردن رله فن برای رفع مشکل روشن شدن چراغ چک پراید

وقتی رله فن پراید خراب میشود در زمان روشن شدن فن، چراغ چک پراید نیز روشن شده و روشن باقی میماند  که برای برطرف کردن آن شما نیاز به شما نیاز به یک انبردست و یک چهار‌سو دارید که باید با آنها رله فن را باز کنید.  هنگامی که در کاپوت را باز می‌کنید اول برق ماشین را از باتری جدا کنید یک فن بزرگ جلوی رادیاتور می‌بینید که در پایین سمت راست داخل بدنه فن یک قطعه پلاستیکی بوده که دو فیش به آن متصل است و با دو عدد پیچ کوچک نگه داشته می‌شود. آن دو پیچ  را باز کرده و قطعه را بیرون بیاورید

در رله فن یک قطعه استوانه‌ای شکل رویش شبیه سیم پیچ قرار دارد.که در اکثر پرایدها سر دو فیش داخل محل تماس با کانکتورهای این قطعه می‌سوزد. آنها را باز کرده و کاملاً تمیز کنید سپس دو عدد فیش را به قطعه وصل کرده و با انبردست روی قطعه محکم کنید. در نهایت قطعه را در جای خودش گذاشته و انرا با پیچ هایش ببندید ، بعد از وصل کردن باتری و روشن کردن پراید صبر کنید تا فن آن روشن شود که دیگر چراغ چک پراید روشن نخواهد شد که هر چند تعویض کامل ان نیز هزینه چندانی در پی نخواهد داشت.

کثیف بودن انژکتور باعث روشن شدن چراغ چک ؟؟

یکیدیگر از دلایل روشن شدن چراغ چک  مکن است کثیف بودن انژکتورها باشد که درست سوخت را پاشش نکرده و ممکن است دلایلی همچون کثیف بودن صافی بنزین، عدم کیفیت بنزین داشته باشد  پس زدن بنزین سوپر دو باک در میان را فراموش نکنید و  شستشوی انژکتورها نیز در بسیاری از مواقع عیب را برطرف می‌کند.