فیات و ایران خودرو به توافقات اولیه خودرویی دست یافتند

آن طور که منابع آگاه می‌گویند، ایران‌خودرو و فیات بر سر پوشش بازه قیمتی 30 تا 60 میلیون تومان بازار خودرو ایران به توافق کلی دست یافته‌اند.

به‌عبارت بهتر، قرار است فیات محصولاتی متناسب با این بازه قیمتی در ایران تولید و عرضه کند، بازه‌ای که بخش 30 تا 40 میلیون آن نسبتا پر جمعیت است، اما 40 تا 60 میلیونش نیاز مبرم به محصولات جدید دارد.

به اعتقاد برخی کارشناسان، فیات به لحاظ سبد محصولات، از قابلیت لازم برای پوشش دادن بازه قیمتی 30 تا 60 میلیون تومان بازار ایران برخوردار است، البته به شرطی که ایران‌خودرو بتواند قراردادی محکم و برد-برد با این خودروساز ایتالیایی امضا کند.

به گفته منابع آگاه، فیات تنها در بازه قیمتی 30 تا 60 میلیون تومان بازار خودرو ایران حضور نخواهد یافت و قرار است در مذاکرات بعدی، بخش‌هایی دیگر از بازار نیز توسط این خودروساز، مورد بررسی و احتمالا تحت پوشش قرار گیرد. ظاهرا در سفر چند هفته آینده مقامات ایتالیایی به ایران، نمایندگان فیات نیز راهی کشور خواهند شد تا مذاکرات خود با ایران‌خودرو را ادامه بدهند و از همین رو کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که احتمالا تفاهم‌نامه‌ای میان این دو خودروساز بر سر همکاری مشترک امضا خواهد شد.

فیات یکی از خودروسازان مشهور اروپا به شمار می‌رود و سهامدار خودروساز بزرگ آمریکایی یعنی کرایسلر نیز هست.

بیشتر بخوانید
نظرت رو بگو

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.