حضور فعال گروه صنعتی ایران خودرو در سه رویداد بزرگ سال

این سه رویداد بزرگ صنعت خودرو طی روزهای نهم تا دوازدهم اسفند ماه به صورت هم زمان در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی و سالن اجلاس تهران برگزار خواهد شد.
برمبنای این گزارش، همایش بزرگ صنعت خودرو با حضور تعداد زیادی از مدیران و کارشناسان خارجی از کشورهای مختلف و با رویکرد رقابت پذیری و همکاری های بین المللی طی دو روز دهم و یازدهم اسفند ماه در سالن اجلاس تهران برگزار می شود. این همایش در دوسال گذشته نیز برگزار شده که از مهم ترین نتایج آن، آشنایی شرکت های بین المللی با دستاوردهای صنعت خودروسازی ایران بود. امسال این همایش با رویکرد اقتصاد مقاومتی برگزار خواهد شد و زمینه را برای مشارکت های بین المللی در صنعت خودروی ایران و صادرات تسهیل خواهد کرد. برگزاری همایش صنعت خودروی ایران در فضای کسب و کار کنونی که با رفع تحریم های بین المللی ایجاد شده فرصت مغتنمی به صنعت گران داخلی و تولیدکنندگان خارجی می دهد تا نسبت به ایجاد و یا گسترش همکاری اقدام کنند.
یکی از راهبردهای دست یابی به افق 1404 در حوزه صنعت خودرو که از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت ترسیم شده مشارکت با شرکت های خارجی و جذب سرمایه گذاری های مستقیم آنان است که این اقدام در نهایت منجربه توسعه زیرساخت های صنعت خودروی داخل خواهد شد.
ایران خودرو که هدف اصلی خود را برمبنای تبدیل شدن به خودروساز در سطح بین الملل قرار داده برگزاری این رویداد را فرصتی برای مشارکت با تولیدکنندگان جهانی، انتقال دانش فنی تولید و همچنین حضور در بازارهای جهانی از طریق صادرات به عنوان محور اقتصاد مقاومتی می داند. در این همایش گروه صنعتی ایران خودرو به همراه سازندگان و تامین کنندگان خود مصمم است ضمن معرفی توانمندی ها و ظرفیت های موجود، مذاکرات با تولیدکنندگان معتبر جهانی را با محوریت سرمایه گذاری مشترک، تولید و صادرات به سرانجام برساند.
رویداد دیگری که در هفته جاری برگزار می شود نخستین نمایشگاه توانمندی های صنعت خودروی ایران است. این نمایشگاه که هم زمان با همایش در محل دائمی نمایشگاه های تهران برگزار می شود این فرصت را به سرمایه گذاران خارجی می دهد تا از نزدیک با دستاوردها و توانمندی های این صنعت مهم کشور آشنا شوند. گروه صنعتی ایران خودرو در این نمایشگاه که با رویکرد اقتصاد مقاومتی، تولید و صادرات برپا می شود، بزرگ ترین سالن نمایشگاه را به خود اختصاص داده و درصدد است با معرفی و نمایش پیشرفت های خود تصویر روشنی از توانمندی متخصصان ایرانی ارایه کند.
گروه صنعتی ایران خودرو با شرکت های زیرمجموعه شامل شرکت ساپکو، شرکت خدمات پس از فروش محصولات (ایساکو)، ایران خودرو دیزل، گروه قطعات اتومبیل ایران (یاپکو) گواه، امداد خودروی ایران، تام، ایدم، چرخشگر، قالب های صنعتی، نیرومحرکه، مهرکام پارس، درخشان ساز، ریخته گیری آلومینیوم، ریخته گری ایران خودرو، توسعه عمران نایین، محورسازان، آمیگا، فنرسازی، قطعات خاور، ایتراک، محورخودرو، مرکز تحقیقات موتور ایران خودرو (ایپکو) و گوهر فام در این نمایشگاه حضور می یابد.
نمایشگاه دستاوردهای محیط زیست نیز یکی دیگراز رویدادهایی است که هم زمان با نمایشگاه و همایش خودرو برگزار خواهد شد. حفاظت از محیط زیست همواره یکی از رویکردهای اصلی ایران خودرو در مقوله مسوولیت های اجتماعی بوده است. این گروه در زمینه طراحی و تولید قوای محرکه دوستدار محیط زیست و پیش تاز است و محور فعالیت مرکز تحقیقات موتور این شرکت نیز بر طراحی قوای محرکه با میزان آلایندگی درحد استاندارهای جهانی است. ایران خودرو محصولات و دستاوردهای خود در این زمینه را در نمایشگاه محیط زیست به عموم مردم عرضه می کند.

بیشتر بخوانید
نظرت رو بگو

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.