خودرو برقی خود را بر روی این جاده ها شارژ کنید

اگر شما هم با دیدن علامت قرمز باتری روی صفحه نمایشگر کامپیوترهای شخصی، تلفن همراه، تبلت و ابزارهای بازی استرس می‌گیرید، مضطرب می‌شوید و با خود بانک‌ها و مخازن نیروی جداگانه را برای شارژ مجدد حمل می‌کنید، قطعا نمی‌توانید به یک خودرو برقی باتری‌دار برای حرکت روی جاده‌ها و خیابان‌ها اعتماد کنید. خودروهایی که با اتمام شارژ باتری می‌توانند شما را در میان یک جاده طولانی متوقفکرده و برایتان دردسر درست کنند.

به گزارش خودروبرتر و  به نقل از “اتوبلاگ”، مهندسان شرکت ارتباطی “کوالکام”، در ورسای فرانسه جاده‌هایی را طراحی کرده‌اند که این امکان را فراهم می‌آورد تا در حین رانندگی روی آنها باتری خودروهای الکتریکی شارژ شوند.

از آنجا که سلامت آیندگان و محیط‌زیست در جهان به تغییر ماهیت سوخت‌ها ربط دارد، کوالکام در فناوری با نام “شارژ دینامیکی”، کپسول‌هایی را در پدهایی جا داده و این مجموعه را به زیر جاده منتقل کرده است. در این روند محتوای بسته‌های زیر جاده می‌توانند باتری خودروها را بیش از 20 کیلووات در حین رانندگی در بزرگراه‌ها شارژ کنند.

این جاده‌ها خودروی شما را شارژ می‌کنند

استیو پاژول مشاور ارشد این شرکت و مدیر پروژه شارژ بدون سیم در این خصوص گفت: ما شارژ بدون سیم باتری خودرو برقی را کشف کرده‌ایم و با این افتخار سرنوشت آینده‌های خودروهای الکتریکی را متحول می‌کنیم.

این جاده‌ها خودروی شما را شارژ می‌کنند

وی افزود این طرح می‌تواند در آینده مرزهای تحرک شهری را متحول کند. البته هنوز مشخص نیست که آیا جاده‌های الکتریکی در آینده نزدیک فراگیر خواهند شد یا باید منتظر دهه‌های بعدی برای استفاده از آنها باشیم. با وجود اینکه چنین فناوری‌هایی سرعت ما در استفاده از خودرو برقی و شارژ کننده‌های بی‌سیم را افزایش می‌دهند، اما هزینه بالای ساخت در این فناوری‌ها می‌تواند کاربرد آنها را محدود سازد.

بیشتر بخوانید
نظرت رو بگو

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.