تاتا موتور هندی دومین خودروساز بزرگ در آسیا اعلام شد

تاتا موتور هند با پشت‌سر گذاشتن هیوندای کره‌جنوبی به دومین خودروساز باارزش آسیا(بجز ژاپن) تبدیل شده است.

0

پایگاه اطلاع رسانی خودروبرتر: شرکت هندی با پشت‌سر گذاشتن هیوندای کره‌جنوبی به دومین خودروساز باارزش آسیا(بجز ژاپن) تبدیل شده است. به گزارش بیزینس استاندارد، درحال حاضر ارزش تاتا موتور ۳/ ۲۷ میلیارد دلار است. این در شرایطی است که ارزش هیوندای حدود ۲۷ میلیارد دلار است. سایک موتور چین با ارزش حدود ۳۶‌میلیارد دلار باارزش‌ترین خودروساز آسیا (به‌جز ژاپن) است. طی ۱۲ ماه گذشته ارزش بازاری تاتا موتور بیش از ۵۰ درصد افزایش یافته است و در این مدت تاتا موتور در میان ۲۰ خودروساز برتر جهان بهترین عملکرد را ثبت کرده است. این در شرایطی است که ارزش بازاری هیوندای ۵/ ۱۳ کاهش یافته است و ارزش بازاری سایک موتور ۱۶ درصد جهش کرده است.

تاتا موتور

درحال حاضر این شرکت در جایگاه سیزدهمین خودروساز باارزش جهان قرار دارد و بالاتر از رنو، سوزوکی موتور و ولوو قرار دارد. سال گذشته این خودروساز در جایگاه بیست و یکمین خودروساز باارزش جهان قرار داشت.

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.