توسعه یک هایپرخودرو با مشارکت آستون مارتین و ردبول

آستون مارتین در حال کار بر روی یک هایپرخودرو موتورمیانی با همکاری شریک فرمول وان خود است.

0

پایگاه اطلاع رسانی خودروبرتر: برند بریتانیایی با شریک پرآوازه فرمول وان خود یعنی Red Bull Racing در حال توسعه یک هایپرخودرو جدید هستند.

آدریان نیوی مدیر ارشد رد بول به همراه مارک ریچمن از مدیران ارشد طراحی آستون مارتین در حال کار بر روی طراحی و توسعه مدل جدید هستند.

به هر حال نیوی یکی از موفق ترین طراحان فرمول وان است و آستون مارتین از تجارب او در طراحی  Aston Martin DB11 و Vulcan بهره گرفته است.

این پروژه با کد رمز AM-RB 001 از فناوری فرمول وان در طراحی خود بهره می برد که بدین ترتیب دارای سیستم موتور میانی خواهد بود و از فناوری هیبریدی این خودروها نیز بی بهره نخواهد ماند.

تنها ۹۹ نسخه از این خودرو که در سال ۲۰۱۸ عرضه خواهد شد تولید می شود و تنها یک تیزر عکس که در بالا مشاهده می کنید از این خودرو منتشر شده است.

مدیرعامل آستون مارتین در یک توئیت اعلام کرده است که با همکاری با شریک جدید در پروژه مذکور، شاهد یک خودرو سریع تر از هر خودرو فرمول وان در پیست سیلوراستون خواهیم بود.

کریستین هورنر مدیر ارشد ردبول در این مورد می گوید:” از طریق این مشارکت،ما به یاد بازگشت با شکوه آستون مارتین به رقابت های جایزه بزرگ در سال ۱۹۶۰ می افتیم و رد بول با فناوری های پیشرفته یکی از بهترین محصولات جاده ای را رقم خواهد زد”.

به مناسبت این همکاری، اتومبیل جدید فرمول وان رد بول آرم آستون مارتین را در رقابت های ۲۰۱۶ بر پیشانی خود خواهد داشت که برای نخستین بار است که از سال ۱۹۶۰ آستون مارتین با رقابت های فرمول وان به صورت مستقیم درگیر شده است.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
مطالب مرتبط

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.