باتری جدید تسلا، بهترین و ارزانترین باتری خودرو در جهان!

0

الون ماسک اعلام کرده است که باتری های جدید تسلا که دارای کد رمز ۲۱۷۰ هستند در حال تبدیل شدن به بهترین باتری سلولی در جهان در عین ارزان بودن هستند که بر بازار خودروهای برقی تاثیر مستقیم خواهند گذاشت.

انتظار می رود که تا پایان سال جاری میلادی، باتری های تسلا بر روی خط تولید بیایند که از نظر چگالی انرژی دارای بهترین عملکرد و بازدهی هستند.

این باتری ها بر روی تسلا مدل ۳ بکار گرفته خواهند شد که در سال آینده روانه بازار می شوند که البته باتری جدید ۲۱۷۰ با همکاری مهندسین پاناسونیک طراحی و توسعه داده شده است.

 الون ماسک در این مورد می گوید:” همه چیز به خوبی مورد استقابل منتقدین قرار خواهد گرفت و ما همواره بهترین در جهان بوده که در عین حال ارزان نیز هستند”.

از لحاظ تاریخی، باتری های سلولی خودروها هم دارای انرژی پایین و هم در عین پروسه تولید گران بوده و با این حال ماسک مدعی است که ۲۱۷۰ با یک چگالی انرژی منحصر به فرد دارای قیمت مقرون به صرفه است.

خودروهای تسلا در حال حاضر از باتری های مدل ۱۸۶۵۰ بهره می برند که چگالی انرژی آنان تقریبا برابر با ۲۵۰ وات ساعت در هر کیلوگرم است که البته مشخصات دقیق آن بر روی باتری های جدید هنوز هم ناشناخته است به طوری که زمان ثابت خواهد کرد که آیا وعده های ماسک به تحقق خواهد پیوست یا خیر.

مطالب مرتبط

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.