رویکرد جدید ساپکو حرکت از همکاری مشترک به سرمایه گذاری مشترک است

مدیرعامل شرکت ساپکو در حاشیه سومین همایش بین المللی صنعت خودرو ایران با بیان این که در مدل جدیدی که برای کسب و کار در صنعت خودرو و قطعه سازی کشور تعریف شده، سرمایه گذاری های مشترک در فناوری های نوین و در قالب جوینت ونچر هدف نهایی است،‌ زمینه های مشترک همکاری در زنجیره تامین ایران خودرو را معرفی کرد.

0

پایگاه اطلاع رسانی خودروبرتر: به نقل از روابط عمومی ساپکو، در این نشست تخصصی که در حاشیه همایش بین المللی صنعت خودرو و با حضور نمایندگانی از شرکت های پژو فرانسه، تایساد ترکیه و دبیران انجمن سازندگان و تجهیزات فرانسه (FIEV) و هند (ACAM) و با محوریت فرصت های همکاری بین المللی در زنجیره تامین برگزار شد، حسین نجاری با اشاره به این که هم اکنون ۶۵۰ قطعه ساز داخلی در هفت منطقه کشور حدود ۱۲ هزار قطعه را برای ایران خودرو تامین می کنند،‌ به ارایه پتانسیل های بالای این صنعت در کشور پرداخت.
وی با بیان این که از این سازندگان، ۲۰ درصد به تولید قطعات موتور و قوای محرکه،‌ ۳۷ درصد به تولید قطعات مکانیزم‏ها و استانداردها و ۴۳ درصد مشغول به تولید قطعات تریم و الکتریکال هستند،‌ اضافه کرد: تمامی این تولیدات با استانداردهای بین المللی در زمینه های پلیمر،‌متالورژی،‌شیمی،الکتریکال،مکانیکال و کالیبراسیون تولید می شوند.
نجاری با اشاره به این که درحال حاضر ۲۰ شرکت اروپایی و ۲۴ شریک آسیایی با ساپکو همکاری می کنند،‌ افزود: با توجه به هدفگذاری ۶ میلیارد دلاری که برای صادرات در سال ۲۰۲۰ در نظر گرفته ایم،‌ هم اکنون ساخت قطعات گیربکس، Drive shaft، مکانیزم فرمان، کاتالیست،‌ سنسور ها، ‌ایمنی سرنشینان،‌ کیت EMS و ترمز ABS در اولویت ما برای همکاری مشترک قرار دارند.
وی انتظارات ایران از شرکای جدید خود را مشارکت در ساخت قطعات با تکنولوژی بالا، طراحی سیستم ها و طراحی‏های مشترک، تولید رقابتی، جوینت ونچر و افزایش عمق ساخت داخل،‌ ارتقای کیفیت، همکاری در تولید بین المللی و شبکه‏های توزیع و صادرات عنوان کرد.
مدیرعامل ساپکو با تاکید بر رشد جمعیت جوان کشور، وجود سه میلیون خودروی فرسوده در بازار، انرژی و نیروی انسانی ارزان و استعدادهای خلاق و جوان در این صنعت به عنوان مزایای همکاری و سرمایه گذاری در ایران، تصریح کرد: با اجرای برنامه حمایت و ترویج از سرمایه گذاری ها (FIPPA)معافیت های مالیاتی مناسبی برای سرمایه گذاران خارجی در بخش های صنعتی و معدنی که با رویکرد صادرات وارد این حوزه شوند،‌ در نظر گرفته شده است.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
مطالب مرتبط

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.