تاکید مدیرعامل ایران خودرو بر محور بودن صادرات خودرو

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو که در آیین آغاز تولید انبوه سورن توربوشارژ سخنرانی می کرد، ضمن بیان این مطلب گفت: مشارکت و همکاری با شرکت های معتبر خودروساز اقدام خوبی است اما اقدامی باعث افتخار ما است که در مرکز تحقیقات ایران خودرو انجام شده و در سال های آینده نیز ادامه خواهد داشت.

مهندس هاشم یکه زارع افزود:‌با موفقیت هایی که در زمینه طراحی و تولید قوای محرکه و یا خودرو به دست می آوریم بیان ما در مذاکرات با شرکت های خارجی قوی تر می شود.

وی افزود: در زمینه طراحی بدنه، تریم داخلی و کفی در خودروسازی و قطعه سازی به توانایی های بالایی دست یافته ایم و درحال حاضر نیز تمرکز اصلی مان بر طراحی پلتفرم است که البته طراحی پلتفرم بدون توجه به قوای محرکه سخن بیهوده ای است.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو ضمن بیان این که کسب دانش فنی در بخش موتور، گیربکس و سیستم تعلیق به دانش تولید خودرو منجر خواهد شد گفت: در سال آینده خودرویی با برند ایران خودرو به بازار عرضه خواهیم کرد.

وی با بیان این که در دولت گذشته وعده پرداخت هزار میلیارد تومان به ایران خودرو داده شده بود گفت:‌بیش از دوهزار میلیارد تومان سرمایه راکد ایران خودرو به صورت خودروی ناقص در کف کارخانه بود و ما به دنبال تسهیلات دولت بودیم. مهندس یکه زارع افزود: با کامل کردن خودروها توانستیم سرمایه قابل توجهی را به تولید تزریق کنیم.

وی در ادامه به کاهش هزینه های صورت گرفته اشاره کرد و گفت: در زمینه مصرف ورق و هزینه های مالی صرفه جویی قابل توجهی صورت گرفت و در سال 93 توانستیم بیش از هزار میلیارد تومان کاهش هزینه را به ثبت برسانیم.

مهندس یکه زارع افزود: بعد از دو سال زیان دهی، سهام ایران خودرو در سال 93 به سود دهی رسید.

وی صادرات را یکی از رویکردهای اصلی ایران خودرو برشمرد و گفت:‌طبق افق ترسیم شده 1404 تولید سه میلیون دستگاه خودرو هدف گذاری شده و یک سوم آن نیز به صادرات اختصاص خواهد داشت.

وی در پایان کیفیت، خدمات پس از فروش، صادرات و تولید محصول جدید را از اهداف اصلی ایران خودرو خواند و اظهار امیدواری کرد:‌با این اقدام رضایت مشتریان و شهروندان را از محصولات داخلی افزایش خواهیم داد.

بیشتر بخوانید
نظرت رو بگو

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.