چرا استیو جابز هر ۶ ماه یکبار ماشین خود را عوض میکرد؟

به‌طور یقین همگی می‌دانیم که او مرد پیچیده‌ای بود به‌عنوان‌مثال او حتی فکر می‌کرد باید “مادربرد”‌های مرکز فناوری‌اش زیبا باشند و ماشین استیو جابز را در هر مکانی مانند محل پارک معلولان میدیدیم.

0

به گزارش خودروبرتر، روی‌داده بود که استیو جابز بارها ملک‌های ویژه‌ای را خریداری کرده و پس از مبله کردن، بدون اینکه از آن بهره گیرد به فروش رساند و سرانجام در خانه نه‌چندان جالبی مملو از موتورهای ب.‌ام.‌و روزگار ماشین استیو جابز به سر رساند.

اخلاق جالبی که مدیر عامل اپل در دهه‌های اخیر به آن دچار شده بود عادت تعویض ماشبن استیو جابز هر ۶ ماه یک‌بار بود که البته با خودرو قبلی تفاوت چندانی نداشت.

به‌عنوان‌مثال در طول سال‌ها یک پورشه مشکی۹۱۱  جایگزین پورشه  ۹۱۱ مشکی دیگری می‌کرد و درنهایت ماشین استیو جابز  یک مدل SLK55s از برند مرسدس بنز را خریداری کرد و  روند جایگزینی ۶ ماه خودروها را با همان رنگ و همان مدل ادامه داد.

این اخلاق خاص و منحصربه‌فرد استیو جابز باعث بروز شایعاتی شده بود ازجمله اینکه برخی بر این باور بودند به‌محض ایجاد کوچک‌ترین خراش روی خودرو، نسخه جدید خریده خواهد شد که  ازآنجایی‌که وی مرد ثروتمندی محسوب می‌شد، این شایعات پذیرفتنی و قابل‌قبول بود.

البته داستان منطقی‌تر دیگری نیز بر روی میز قرارگرفته است ازجمله اینکه جابز از قانون ثبت پلاک متنفر بود و در کالیفرنیا این امکان وجود دارد که خودرویی که برای اولین بار خریداری‌شده  تا شش ماه از قانون ثبت پلاک معاف باشد. از همین روی جابز به همین دلیل به نحوی به خرید خودرو اقدام می‌کرد که در طول ۱۸۰ روز از داشتن پلاک معاف گردد. بنابراین اکثر خودروهای وی بدون پلاک بوده و دیگر درگیر مقررات دست و پاگیر ثبت پلاک و مالیات نبودند.

نکته قابل‌توجه اینکه در حال حاضر شهروندان نمی‌توانند از این قانون در کالیفرنیا بهره مندشوند.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
۷۲

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.