حق بیمه شخص ثالث سال 1397 اعلام شد + جدول

بیمه مرکزی با توجه به تغییرات نرخ دیه، حق بیمه شخص ثالث انواع خودروها را برای سال ۹۷ تعیین و ابلاغ کرد.

0

به گزارش خودروبرتر، حق بیمه شخص ثالث  پایه سالیانه انواع وسایل نقلیه برای سال 97 از سوی بیمه مرکزی نهایی و به شرکت‌های بیمه ابلاغ‌شده است.

جداول حق بیمه پایه شخص ثالث نشان می‌دهد حق بیمه پایه برای این رشته نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد افزایش‌یافته است.

جزئیات بیمه شخص ثالث

بر همین اساس، در سال جاری، حق بیمه وسایل نقلیه کمتر از چهار سیلندر 836 هزار تومان، پیکان، پراید و سپند نهصد و نود هزار تومان، سایر وسایل نقلیه چهار سیلندر یک‌میلیون و صد و شصت‌وسه هزار و هشتصد تومان و بیش از چهار سیلندر یک‌میلیون و سیصد و دو هزار و چهارصد تومان تعیین‌شده است.

نرخ دیه کامل در ماه‌های غیر حرام از ابتدای سال ۱۳۹۷ مبلغ دویست و سی‌ویک میلیون تومان تعیین و توسط رئیس قوه قضاییه ابلاغ شد.

صادق آملی لاریجانی در بخشنامه‌ای به واحدهای قضایی و دادسراهای کشور نوشته است: در اجرای ماده ۵۴۹ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲ و با توجه به بررسی‌های به‌عمل‌آمده قیمت دیه کامل در ماه‌های غیر حرام از ابتدای سال ۱۳۹۷ مبلغ دو میلیارد و سیصد و ده میلیون ریال تعیین می‌گردد.

بر همین اساس نرخ دیه در ماه‌های حرام نیز سیصد و هشت میلیون تومان تعیین گردیده است.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
4121
مطالب مرتبط

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.