۵ خودروساز با سریعترین پیشرفت در لیست ۱۰۰ برند برتر ۲۰۱۶

پنج نشان و برند خودروسازی دارای رشد بسیار سریع ترین در جهان نسبت به رقبای خود هستند.

0

موسسه اینتربرند به تازگی لیست ۱۰۰ برند برتر در سال ۲۰۱۶ میلادی را اعلام کرده است که در این لیست ما نام های بسیار آشنایی از دنیای خودروسازی را در آن میبینیم و در این میان برخی دارای رشد سریع تری نسبت به بقیه بر طبق لیست اینتر برند هستند.

از جمله  عوامل اصلی که در رده بندی اینتر برند مهم بوده است می توان به عواملی همچون نام تجاری، رشد کسب و کار، تعهد، پاسخگویی، اصالت، ثبات و.. اشاره کرد.

حالا ما قصد داریم تا به ۵ برند که در این لیست دارای سریع ترین رشد بوده اند اشاره کنیم.

audi-q5

AUDI

با ارزشی در حدود ۱۱.۸ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۶، نخستین بار این برند در چارت مذکور در سال ۲۰۰۴ با ارزش ۳.۳ میلیارد دلار وارد شد و سریع ترین رشد این برند نیز بین سال های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ بوده است که ارزش ان از ۷.۸ میلیارد دلار به ۹.۸ میلیارد دلار افزایش پیدا کرده است.

ارزش خودروساز آلمانی در حدود ۱۴ درصد نسبت به سال ۲۰۱۶ افزایش پیدا کرده است که نشان از رشد این شرکت در بخش خودروهای لوکس دارد و در سال گذشته نیز دارای بهترین فروش در قاره آمریکا بوده است که با رکورد ۶۰ ماه متوالی رکورد فروش موفق به فروش ۲۰۲ هزار وسیله نقلیه گردید.

فروش کلی آئودی در حدود ۱.۸ میلیون خودرو بوده است که نسبت به سال قبل افزایش ۳.۶ درصدی را نشان می دهد.

mini

MINI

با افزایش حدود ۱۸ درصدی ارزش این برند، به رقم ۵ میلیارد دلار نزدیک شده است و که البته مینی این افزایش ارزش را از سال گذشته و از رقم ۴.۲ میلیارد دلار شروع کرده است و بدین ترتیب طبق رده بندی اینتر برند، این نشان تجاری رشد ۱۸ درصدی را تجربه کرده است.

سباستیان مکنسن، معاون ارشد مینی در این مورد می گوید:” این نام تجاری با تغییرات اساسی در راستای سبک زندگی شهری در طیف وسیعی از رشته ها سرمایه گذاری های جدید انجام داده است”.

برای سال ۲۰۱۵ میلادی، نشان تجاری مذکور در حدود ۳۳۸ هزار وسیله نقلیه در جهان به فروش رسانده است که نسبت به سال ۲۰۱۴ میلادی افزایش ۱۲ درصدی را نشان می دهد.

porshe

Porsche

در سال گذشته میلادی، پورشه نزدیک به ۲۲۵ هزار وسیله نقلیه در سراسر جهان به فروش رسانده است که در قیاس با سال ۲۰۱۴ میلادی، افزایش ۱۹ درصدی را با فروش ۱۸۹ هزار وسیله نقلیه نشان می دهد که البته رکورد فروش ۵۱۷۶۸ هزار عددی را در ویترین افتخارات خود میبیند.

پورشه بسیار امیدوار است که با رونمایی از سدان پانامرا جدید همچنان به فروش قوی خود ادامه دهد.

mercedes

Mercedes-Benz

با ارزشی در حدود ۴۳.۵ میلیارد دلار، در قیاس با سال ۲۰۱۵ میلادی، مرسدس بنز افزایش ۱۸ درصدی نشان تجاری خود را تجربه کرده است که بزرگترین رشد این شرکت تاکنون بوده است که البته نخستین نشان از این شرکت در رده بندی سال ۲۰۰۰ با ارزشی در حدود ۲۱.۱ میلیارد دلار بوده است.

در سال جاری میلادی، این شرکت در رتبه نهم قرار گرفته است که از رتبه رقیب اصلی خود یعنی بی.ام.دبلیو که با ارزش ۴۱.۵ میلیارد دلار در رتبه ۱۱ قرار گرفته است برتر است.

در سال گذشته میلادی، این شرکت شاهد افزایش ۱۳ درصدی فروش در سراسر جهان با فروشی به مقداری در حدود ۲ میلیون خودرو بوده است.

nissanNissan

و حالا بزرگترین پیشرفت در بین خودروسازان در لیست اینتربرند متعلق به خودروساز ژاپنی نیسان است که یک رشد ۲۲ درصدی را تجربه کرده است که در حال حاضر دارای ارزش ۱۱.۱ میلیارد دلار است که بزرگترین رشد از زمان قرار گیری این شرکت در لیست اینتربرند در سال ۲۰۱۱ است که در آن زمان این برند تنها دارای ارزش ۳.۸ میلیارد دلار بود و همچنان به پیشرفت خود در این لیست ادامه می دهد.

این شرکت نسبت به سال گذشته میلادی، افزایش فروش ۲.۱ درصدی را تجربه کرده است.

مطالب مرتبط

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.