اخبار صنعت خودرو

هک کردن خودرو از سوی دولت آمریکا مجازات زندان در پی دارد

هک کردن یک خودرو می‌تواند شمارا در زندان بیندازد

0

به‌ تازگی قوانینی در حال تصویب در آمریکا است که طبق این قوانین هرگونه تلاش برای هک کردن خودرو  و یا هک کردن آنان مجازات زندان در پیش روی خواهد داشت.

هک کردن خودروها به‌تازگی مرکز توجه قرارگرفته است زیرا چندی پیش خبری منتشر شد که نشان می‌داد هکرها توانسته بودند کنترل یک جیپ کروکی را در بزرگراه سنت لوئیس به دست بگیرند که اگرچه این هک یک آزمون عمدی از سوی نشریه WIRED  بود ولی به‌خوبی نقص در سیستم ایمنی بی‌سیم جیپ را هویدا کرده بود.

چندی پیش نیز و در ماه فوریه، شرکت نیسان دریافت که برنامه هوشمند درون خودرویی NissanConnect EV آسیب‌پذیر بوده و از راه دور قابل‌کنترل است.

از همین روی سناتورهای آمریکایی در حال تصویب قوانین برای جرم” دسترسی به‌عمد و یا آسان کردن دسترسی به یک سیستم الکترونیکی وسایل نقلیه موتوری” هستند که البته مهم‌ترین دلیل این مجازات میز پتانسیل بسیار شدید این جرم برای آسیب‌رسانی و مرگ‌ومیر بالا است.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
مطالب مرتبط

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.