کاهش تلفات و جراحات تصادفی در نوروز 1395 به میزان 4 درصد

رئیس پلیس راهور ناجا تاکید کرد: امسال همانند سال‌های گذشته با افرادی که مرتکب تخلفات حادثه‌ساز می‌شوند اعم از راکبین موتور سیکلت و راننده‌های خودرو برخورد شدید خواهیم کرد.

0

پایگاه اطلاع رسانی خودروبرتر: پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا از ۲۵ اسفند ماه با استفاده از ظرفیت‌های درون و برون سازمانی، طرح نوروزی را اجرا کرد.

به گزارش مهر وی همچنین از کاهش چهار درصدی از تلفات ناشی از تصادفات در طرح نوروزی خبر داد و گفت: این کاهش مرهون زحمات نیروهای پلیس در سراسر کشور است.

وی با اشاره به ۱۳ فروردین و روز طبیعت گفت: مردم ایران با یک سنت خوب به همراه خانواده به دامان طبیعت می‌روند و از الطاف الهی استفاده می‌کنند. با توجه به اینکه ۱۳ فرودین امسال پایان تعطیلات است، بنابراین امیدواریم همه مسافران با برنامه‌ریزی که از قبل دارند، بازگشت خود انجام دهند و روز طبیعت را در تفرجگاه‌های شهرمحل سکونت خود بگذرانند تا فرزندان‌شان روز شنبه با استرس کمتری به مدرسه روند و والدین نیز با آرامش بهتری فعالیت‌های اداری را در سال جدید آغاز کنند.

وی به هموطنانی که روز ۱۳ فروردین از طبیعت استفاده می‌کنند نیز توصیه کرد که حتما به نکات پلیس توجه کرده و از تجمع در تفرجگاه‌ها بویژه در سواره‌رو خودداری کنند.

سردارمهری با هشدار به آن دسته از شهروندانی که توقف آنها ایجاد مزاحمت برای سایرین می‌کند، گفت: همکاران ما حتما با استفاده از وسایل در اختیار، خودروها را خارج خواهند کرد.

رئیس پلیس راهور ناجا تاکید کرد: امسال همانند سال‌های گذشته با افرادی که مرتکب تخلفات حادثه‌ساز می‌شوند اعم از راکبین موتور سیکلت و راننده‌های خودرو برخورد شدید خواهیم کرد.

سردار مهری از خانواده‌ها خواست تا در روز طبیعت مراقبت بیشتری نسبت به جوانان و فرزندان‌شان داشته باشند و در زمان رانندگی حتما به مقررات راهنمایی و رانندگی توجه کنند.

وی افزود: علیرغم اطلاع رسانی، متاسفانه تا به امروز ۴۴ درصد تصادفات ما واژگونی خودرو گزارش شده که منجر به صدمات جبران ناپذیری برای سرنشینان به دلیل عدم استفاده از کمربند ایمنی به خصوص سرنشینان عقب شده است.

وی ۳۲ درصد از تصادفات را ناشی از عدم توجه به جلو، ۱۰ درصد از تلفات را موتورسواران و۱۲ درصد از آن را برخورد وسایل نقلیه با عابرین پیاده دانست و افزود: مسافرانی که قصد بازگشت از سفرهای نوروزی دارند، ضمن برنامه‌ریزی از عجله و شتاب پرهیز کنند.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
مطالب مرتبط

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.