رويكرد جديد ساپکو حركت از همكاری مشترك به سرمايه گذاری مشترك است

مدیرعامل شرکت ساپکو در حاشيه سومين همايش بين المللي صنعت خودرو ايران با بيان اين كه در مدل جديدي كه براي كسب و كار در صنعت خودرو و قطعه سازي كشور تعريف شده، سرمايه گذاري هاي مشترك در فناوري هاي نوين و در قالب جوينت ونچر هدف نهايي است،‌ زمينه هاي مشترك همكاري در زنجيره تامين ايران خودرو را معرفي كرد.

0

پایگاه اطلاع رسانی خودروبرتر: به نقل از روابط عمومي ساپكو، در اين نشست تخصصي كه در حاشيه همايش بين المللي صنعت خودرو و با حضور نمايندگاني از شركت هاي پژو فرانسه، تايساد تركيه و دبيران انجمن سازندگان و تجهيزات فرانسه (FIEV) و هند (ACAM) و با محوريت فرصت هاي همكاري بين المللي در زنجيره تامين برگزار شد، حسین نجاری با اشاره به اين كه هم اكنون 650 قطعه ساز داخلي در هفت منطقه كشور حدود 12 هزار قطعه را براي ايران خودرو تامين مي كنند،‌ به ارایه پتانسيل هاي بالاي اين صنعت در كشور پرداخت.
وي با بيان اين كه از اين سازندگان، 20 درصد به توليد قطعات موتور و قواي محركه،‌ 37 درصد به توليد قطعات مكانيزم‏ها و استانداردها و 43 درصد مشغول به توليد قطعات تريم و الكتريكال هستند،‌ اضافه كرد: تمامي اين توليدات با استانداردهاي بين المللي در زمينه هاي پليمر،‌متالورژي،‌شيمي،الكتريكال،مكانيكال و كاليبراسيون توليد مي شوند.
نجاري با اشاره به این که درحال حاضر 20 شركت اروپايي و 24 شريك آسيايي با ساپكو همكاري مي كنند،‌ افزود: با توجه به هدفگذاري 6 ميليارد دلاري كه براي صادرات در سال 2020 در نظر گرفته ايم،‌ هم اكنون ساخت قطعات گيربكس، Drive shaft، مكانيزم فرمان، كاتاليست،‌ سنسور ها، ‌ايمني سرنشينان،‌ كيت EMS و ترمز ABS در اولويت ما براي همكاري مشترك قرار دارند.
وي انتظارات ايران از شركاي جديد خود را مشاركت در ساخت قطعات با تكنولوژي بالا، طراحي سيستم ها و طراحي‏هاي مشترك، توليد رقابتي، جوينت ونچر و افزايش عمق ساخت داخل،‌ ارتقاي كيفيت، همكاري در توليد بين المللي و شبكه‏هاي توزيع و صادرات عنوان كرد.
مديرعامل ساپكو با تاكيد بر رشد جمعيت جوان كشور، وجود سه ميليون خودروي فرسوده در بازار، انرژي و نيروي انساني ارزان و استعدادهاي خلاق و جوان در اين صنعت به عنوان مزاياي همكاري و سرمايه گذاري در ايران، تصريح كرد: با اجراي برنامه حمايت و ترويج از سرمايه گذاري ها (FIPPA)معافيت هاي مالياتي مناسبي براي سرمايه گذاران خارجي در بخش هاي صنعتي و معدني كه با رويكرد صادرات وارد اين حوزه شوند،‌ در نظر گرفته شده است.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
مطالب مرتبط

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.